خدمات ساختمان

خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی دارای سبک‌ های مختلفی می‌ باشد که یکی از آنها سبک مدرن است. نکته‌ ای که در دکوراسیون مدرن از اهمیت زیادی برخوردار است زیبایی و سادگی می‌ باشد. در خصوصیات سبک مدرن سطوح و فرم‌ ها به شکل کاربردی طراحی می‌ گردند و معمولاً ظاهری شسته رفته دارند. در سبک مدرن فضای داخلی و بیرونی با یکدیگر ادغام می‌ شوند. ممکن است شما نیز سبک مدرن را جهت دکوراسیون خانه خود ترجیح دهید بنابراین باید اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید و نحوه اجرای آن را نیز بدانید.

دکوراسیون مدرن چیست؟

قبل از آنکه به تعریف دکوراسیون مدرن بپردازیم لازم است واژه مدرن را به شما معرفی کنیم. در واقع مدرن به چیزی گفته می‌ شود که جدیداً مد شده است. ولی مفهوم مدرن در دکوراسیون متفاوت می‌ باشد. در واقع مدرن نام یک جنبش در معماری می‌ باشد. در سبک مدرن می‌ توانید فرم‌ های مسطح با مواد طبیعی و یکپارچگی فضای داخلی و خارجی را مشاهده نمایید. سبک مدرن در واقع ارتباط بین آن چیزی است که در طبیعت وجود دارد و آن چیزی که ساخته دست انسان می‌ باشد. با پدید آمدن سبک مدرن در معماری تغییرات زیادی در خانه‌ ها به وجود آمده است. یکی از خصوصیات بارز سبک مدرن به کار بردن پنجره‌ های بزرگ می‌ باشد. سبک مدرن در واقع فضای خارجی را به وسیله پنجره به فضای داخلی متصل می‌ کند. پنجره‌ ها باعث می‌ شوند که خانه از نور طبیعی بهره ببرد. رنگ‌ های خنثی و گاهاً تیره در سبک مدرن کاربرد زیادی دارند. دکوراسیون مدرن به خانه شما می تواند ظاهر با شکوهی بدهد. برای آنکه سبک خانه خود را مدرن کنید حتماً لازم نیست تغییرات زیادی در آن انجام دهید فقط با انجام چند تغییر ساده می‌ توانید به انجام این کار بپردازید.

ورودی خانه با سبک مدرن

راهروی ورودی جز لاینفکی در هر خانه می‌ باشد و دارای اهمیت زیادی نیز است زیرا فردی که به خانه وارد می‌ شود اولین قسمتی که با آن مواجه می‌ گردد ورودی می‌ باشد بنابراین فضای ورودی باید دلپذیر و دعوت کننده باشد.خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی برای به اجرا درآوردن سبک مدرن در ورودی خانه می توانید تغییرات کوچکی در آن ایجاد کنید. جا لباسی و جا کفشی از جمله وسایلی جهت شکل دادن به این فضا می‌ باشند. کنسول‌ های ساده و کمد های تک رنگ هم انتخاب خوبی هستند. می‌ توانید از آینه‌ های بزرگ هم در این فضا استفاده کنید و علاوه بر لوکس کردن ورودی خانه خود، هنگام بیرون رفتن هم ظاهر خودتان را در آن بررسی نمایید.

آشپزخانه با سبک مدرن

یکی دیگر از بخش‌ های مهم خانه، آشپزخانه می‌ باشد. سبک دکوراسیون در این فضا باید با کابینت‌ های ساده، دیوارپوش یکدست، شیرآلات مدرن و بدون هیچ گونه تزییناتی طراحی شود. برای تغییر سبک آشپزخانه می‌ توانید از تغییرات کم دردسر و کوچک استفاده نمایید. وسایل آشپزخانه و گجت‌ ها را نیز می‌ توانید به سادگی تغییر دهید. از وسایلی در آشپزخانه استفاده کنید که عملکرد و کاربرد داشته باشند همچنین می‌ توانید از لوسترهایی با شکل حبابی و صندلی‌ های ساده هم استفاده کنید.

پیشنهاد آی‌بک امداد :  معرفی انواع بلوک در صنعت ساختمان و کاربرد آنها

سرویس بهداشتی با سبک مدرن

یکی دیگر از مهم‌ ترین قسمت‌ های خانه سرویس بهداشتی می‌ باشد. سرویس بهداشتی در سبک مدرن خطوط یکدست، صاف و تمیزی دارد و در آن رنگ‌ های خنثی مانند سفید به کار گرفته شده است. سرامیک و کاشی‌ ها در سبک مدرن بدون طرح و ساده انتخاب می‌ گردند. روشویی باید بتنی یا سرامیکی انتخاب شود. از شیرآلات مدرن و امروزی و همچنین آینه‌ های بزرگ باید استفاده گردد. همچنین می‌ توانید از شیشه جهت جدا کردن فضاهای مختلف استفاده کنید. قرار دادن قفسه‌ های ساده چوبی نیز می‌ تواند یکی از عناصر سبک مدرن در سرویس بهداشتی باشد. اگر از کاغذ دیواری در سرویس بهداشتی استفاده می‌ کنید حتماً از مدل‌ های ساده که رنگ خنثی دارند انتخاب نمایید.

اتاق خواب با سبک مدرن

اتاق خوابی که به سبک مدرن طراحی می‌ شود ساده است و هیچگونه تزییناتی ندارد و در رنگ دیوارهای آن از رنگ‌ های خنثی استفاده می‌ گردد. به طور معمول اتاق خواب با سبک مدرن دارای فضای آرامش بخشی می‌ باشد و مزیت این اتاق خواب‌ ها این است که دکوراسیون شلوغی ندارد و می‌ تواند فضای زیادی داشته باشد. استفاده از تخت فلت که هیچگونه تاجی ندارد و یا تاج کوتاه دارد، میز پاتختی بدون تزئینات و میز توالت ساده از دیگر عناصر موجود در اتاق خواب به سبک مدرن می‌ باشد. رنگ سفید می‌ تواند بهترین گزینه برای رنگ آمیزی اتاق خواب مدرن باشد. چنانچه می‌ خواهید در اتاق فرش پهن کنید حتماً از فرشی استفاده کنید که طرح و نقش ساده‌ ای داشته باشد. روتختی نخی ساده و همچنین تابلوی مدرن هم می‌ تواند ظاهری زیبا و شیک به اتاق خواب شما ببخشد.

اتاق کار به سبک مدرن

بعضی افراد بخشی از خانه خود را به فضای کار اختصاص می‌ دهند. چنانچه شما هم از این افراد می‌ باشید می‌ توانید دکوراسیون مدرن را در فضای اتاق خواب خود هم به اجرا در آورید.خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی اتاق کار به سبک مدرن بسیار کاربردی است، ترتیب و نظم مشخصی دارد، وسایل بدون کاربرد در آنجا جایی ندارد و هیچ وسیله اضافه‌ ای در آنجا به چشم نمی‌ خورد. برای مرتب کردن لوازم اتاق خواب خود می‌ توانید از کمد و میز استفاده کنید. قفسه‌ ها هم بسیار کاربردی خواهند بود. هر چیزی که بتواند دکوراسیون اتاق کار شما را خلوت‌ تر کند در واقع به شما در اجرای سبک مدرن کمک خواهد کرد. به وسایل کوچک اتاق کار هم توجه کنید. سطل زباله، گلدان و یک مجسمه مدرن می‌ تواند در این رابطه بسیار مؤثر باشد.

ترفندهایی برای اجرای سبک مدرن

برای به اجرا در آوردن سبک مدرن در خانه خود می‌ توانید ترفندهای زیر را به کار ببرید.

 • ترکیب منحصر به فرد

برخلاف آنچه که در سبک کلاسیک وجود دارد در دکوراسیون مدرن بیشتر مبلمان از پیش ساخته شده هستند و می‌ توانید آنها را خریداری کنید. با قرار دادن مبلمان مختلف در کنار همدیگر می‌ توانید دکوراسیون خاصی به منزل خود ببخشید.

 • مصالح مختلف

در دکوراسیون مدرن متریال‌ های متعددی به کار می‌ روند و به همین خاطر دارای جذابیت خاصی هم هستند. به عنوان مثال می‌ توانید از متریال چوبی، فلزی، پلاستیکی و یا هر متریال دیگری در کنار همدیگر استفاده کنید.

 • گلدان‌ های مدرن
پیشنهاد آی‌بک امداد :  درب کشویی چیست | نکات مهم برای انتخاب درب های کشویی

از گلدان‌ هایی با گیاهان لوکس، درختچه‌ های بزرگ و پهن، تراریوم با اندازه‌ ها و ابعاد گوناگون و در فرم‌ های مختلف می‌ توانید بهره ببرید تا جلوه‌ ای خاص و متفاوت به خانه خود بدهید.

 • نورپردازی امروزی

از نور مخفی، لامپ‌ های سقفی، لوستر مدرن و … می‌ توانید برای نورپردازی کردن خانه خود استفاده کنید. سعی کنید بیشترین نوری که از آن استفاده می‌ نمایید نور سفید باشد.

 • نور طبیعی

معمولاً در خانه‌ هایی که سبک مدرن دارند پرده حذف می‌ گردد و علت این امر هم علاقه به بهره بردن از نور خورشید می‌ باشد. با قرار دادن پنجره‌ های بزرگ در ساختمان می‌ توان نور طبیعی را به داخل خانه دعوت کرد.

 • وسایل فلزی

یکی دیگر از عناصری که در دکوراسیون مدرن می‌ توانند جای خاصی داشته باشند وسایل فلزی می‌ باشد. فلز یکی از عناصر سبک مدرن است و بسیاری از مبلمان و وسایل امروزی را نیز همین متریال تشکیل می‌ دهد. از فلز می‌ توان در آباژورها، مبلمان و لوازم دکوری استفاده نمود.

 • پلان باز

پلان باز در واقع فضایی می‌ باشد که دارای دیوارهای اندکی است و محیط آن پیوسته و آزاد می‌ باشد. این فضا را می‌ توان به صورت دلخواه تقسیم بندی کرد. در اغلب خانه‌ هایی که سبک مدرن دارند سالن پذیرایی، آشپزخانه، نشیمن و فضای غذاخوری به همدیگر پیوسته می‌ باشند.

 • کمتر به معنی بیشتر

بر طبق گفته یکی از معماران سبک مدرن، کمتر یعنی بیشتر. در واقع معنی این عبارت این است که هر چقدر عناصر کمتری برای طراحی داخلی خانه استفاده نمایید فضای بهتری خواهید داشت. در سبک مدرن عناصری که مورد استفاده قرار می‌ گیرند کمتر می‌ شوند و تاثیر گذاری و زیبایی آنها تا حدود زیادی افزایش پیدا می‌ کند.

 • سادگی عناصر

در خانه‌ هایی که سبک مدرن دارند تزئینات زیادی مورد استفاده قرار نمی‌ گیرد. بیشتر وسایل و مبلمان سبک ساده‌ ای دارند و حتی دکوری‌ ها و تزئینات نیز در این سبک جایی ندارند.

 • مبلمانی با خطوط صاف

از مبلمانی در این سبک استفاده می‌ شود که دارای خطوط مستقیم و صاف باشد. فرم‌ های منحنی و مبلمانی که دارای بلندی و پستی هستند در این سبک جایی نخواهند داشت.خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی برای انتخاب مبلمان در طراحی سبک مدرن حتماً باید به سراغ عناصری بروید که راحتی بیشتری دارند و تزییناتی در آنها به کار نرفته است.

 • رنگ‌ های خنثی

یکی از اساسی‌ ترین و پایه‌ ای‌ ترین موارد مربوط به سبک مدرن استفاده از رنگ خنثی می‌ باشد. رنگ‌ هایی مانند مشکی، سفید و خاکستری از رنگ‌ های خنثی هستند.

سخن آخر

نکات مهمی که در این مجله از آی بک امداد به آنها اشاره کردیم در مورد خصوصیات سبک مدرن و عناصر مختص آن می‌ باشد. با به کار گرفتن این نکته‌ ها و بهره بردن از سلیقه خودتان می‌ توانید در طراحی سبک مدرن موفق عمل نمایید. استفاده از عناصر سبک مدرن مانند تابلوهای نقاشی امروزی، گلدان‌ های سرامیکی و بتنی و هر چیزی که تصور می‌ کنید بتواند حس و حال مدرنی به خانه شما به ارمغان آورد، می‌ تواند در ایجاد این سبک تأثیر گذار باشد. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما جذاب بوده باشد.

خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

خصوصیات سبک مدرن در دکوراسیون داخلی، ترفندهایی برای اجرای سبک مدرن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا