تعمیرات پکیج و آب گرمکن

انواع مدل های بخاری برقی | هر آنچه در مورد مدل های مختلف بخاری برقی باید بدانید

انواع مدل های بخاری برقی | هر آنچه در مورد مدل های مختلف بخاری برقی باید بدانید

نزدیک فصل زمستان فکر همه ی ما به سمت وسایل گرمایشی مناسب با کارکرد خوب می رود تا از سرمای زمستان در امان باشیم. یکی از گزینه های همیشگی ما بخاری برقی می باشد که می توان آن را در محل کار ، خانه یا فروشگاه ها استفاده کرد. در گذشته تنوع بخاری برقی کم بود و در اکثر خانه های ما یک نوع بخاری دیده می شد ولی امروز تنوع بخاری برقی بسیار بالا رفته و شما بسته به نیاز و توان مصرفی که می خواهید،می توانید انواع و اقسام این بخاری ها را انتخاب کنید.

کار با بخاری  برقی بسیار ساده بوده و دردسر خاصی ندارد و شما می توانید به راحتی در خانه تان از آن استفاده کنید و گزینه ی مناسبی برای گرم نگه داشتن شما در فصل زمستان باشد.در این مقاله با به بررسی ۹ مدل بخاری برقی که موجود است،می پردازیم:

انواع بخاری برقی موجود در بازار:

رادیاتور برقی:

نوع اول بخاری برقی رادیاتور می باشد که برخی آن را به شوفاژ برقی و گاهی آن را به رادیاتورهای روغنی می شناسیم. علت این نام گذاری این است که رادیاتور برقی از تعدادی پره تشکیل شده است که در بین این پره ها روغنی وجود دارد. المنت موجود در این بخاری باعث گرم شدن روغن بین پره ها شده است و این روغن  حرکت می کند و باعث گرم شدن محیط می شود. توجه کنید که روغن بین پره های بخاری برقی به عنوان ناقل حرارتی این بخاری ها هستند و به عنوان سوخت آن ها نمی باشند پس در نتیجه نیاز به تعویض آن ها نداریم.

مزایا و معایب رادیاتور برقی:

  • عیب اول بخاری های برقی این است که توان مصرفی بالاتری نسبت به انواع بخاری ها از جمله بخاری های گازی دارند.
  • مزیت آن این است که چون برای نصب آن به دودکش نیاز نداریم و داشتن پریز برق برای آن کفایت می کند نسبت به برخی از مدل های بخاری گازی که  نیاز به دودکش دارند ایمن ترند مخصوصاً اگر قرار باشد که آن را در اتاق کودکان استفاده کنید.
  • در فصل زمستان مزیت دیگری که بخاری برقی به ما ارائه می دهد این است که شما در این فصل می توانید برای خشک کردن لباس، حوله و … از آن استفاده کنید.ولی نکته قابل توجه این است که اگر در جنس لباس هایتان از الیاف پلی استر استفاده می شود حتما بعد از خشک شدن آن ها را  از روی بخاری برقی بردارید تا لباس شما نسوزد.
  • تعداد پره ها در رادیاتور برقی بین ۵ تا ۱۵ تا و توان مصرفی آن بین ۹۰۰ تا ۲۰۰۰ وات می باشد. همچنین این رادیاتور برقی دارای ترموستاتی می باشد که شما می توانید درجه کم ، زیاد ، روشن و خاموش را برای بخاری انتخاب کنید.

بخاری برقی های کم مصرف:

یکی از ایراداتی که می توان به بخاری برقی وارد کرد توان مصرفی و برق زیادی است که استفاده می کند و در خیلی از ساختمان ها با برق کشی  قدیمی و ضعیف معمولا توصیه نمی شود و همچنین به خاطر برق زیادی که مصرف می کنند نتیجه آن آمدن قبض برق با مبلغ زیاد است که باز هم خیلی از خانواده ها ترجیح می دهند که از آن استفاده نکنند. ولی نسل بخاری برقی های کم مصرف این مشکلات را حل کرد. در این بخاری ها از یک هیتر استفاده می شود که گرما توسط پروانه آن به شکل پنکه هایی که ما با آن آشنا هستیم خارج می شود و محیط اطراف را گرم می کند و توان مصرفی پایینی هم دارد.QH 1600white min 300x369 1

پیشنهاد آی‌بک امداد :  چرا پکیج بوتان و ایران رادیاتور روشن نمی شود؟

بخاری برقی کم مصرف به صورت و شکل و شمایل پنکه می باشد که از لامپ یا المنت برای هیتر آن استفاده می شود و توان مصرفی در حدود ۳۰۰ وات دارد. این هیتر ها به  صورتی طراحی شده اند که هر موقع شما احساس سرما کردید می توانید آن  را روشن و جهت آن را به سمت خودتان تنظیم کنید و به سرعت دست و صورتتان را گرم کنید و هر موقع که گرمای آن زیاد شد به راحتی و بدون دردسر آن را خاموش و یا درجه آن را پایین بیاورید.

بخاری برقی تابشی:

این نوع بخاری ها به خاطر تابشی بودنشان با انواع دیگر بخاری برقی ها متفاوت بوده و روش کار آن ها به این صورت است که یک یا دو المنت با یک سطح بازتابنده در یک جهت گرمای مورد نیاز شما را فراهم می کنند. این نوع از بخاری ها دارای توان مصرفی بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰ وات هستند و جز بخاری برقی های پر مصرف دسته بندی می شوند. این توان مصرفی بر اساس تعداد المنت های بخاری برقی تعیین می شود.

این بخاری برقی ها مزیت عمده ای که دارند بی صدا بودن آن هاست و عیب عمده ای که دارند این است که چون به صورت تابشی گرما را تولید می کنند خطرناک اند و باید در محیطی مورد استفاده قرار بگیرند که هوا در آن جریان داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که اشیا و وسایلی که در اطراف این بخاری قرار دارند باید حفاظ مناسب داشته باشند.بخاری برقی ایستاده ویتو مدل ch1200lt

بخاری برقی فن دار:

بخاری برقی های فن دار یکی از انواع و اقسام بخاری برقی ها بوده که از یک المنت برای تولید گرما استفاده می کنند و معمولا بازدهی آن به صورت ۱۰۰ درصد بوده و تمام گرمای تولید شده را به محیط منتقل می کنند. در این بخاری ها از یک ترموستاتت استفاده شده که در صورتی که دمای محیط افزایش بیاید به صورت خودکار بخاری برقی را خاموش کرده و این کار سبب می شود که امنیت در این نوع از بخاری برقی نسبت به سایر بالاتر باشد. البته توصیه می شود که در محیط های مرطوب و نیمه مرطوب از این بخاری استفاده نشود.بازدهی این نوع از بخاری ها از بخاری های تابشی بیشتر است.

بخاری برقی کانوکتور:

در این نوع از بخاری از یک المنت برای گرم کردن محیط استفاده می شود. این نوع از بخاری ها دارای یک فن بوده که می توان از این گزینه هم استفاده کنید. این نوع بخاری ها مانند بخاری های تابشی بی صدا هستند ولی اگر از گزینه فن آن ها استفاده کنید شما صدای فن را در آن می توانید بشنوید.

بخاری برقی حمامی:

فناوری ساخت این نوع از بخاری برقی ها به این صورت بوده که در ساخت کابل ها و برق استفاده شده در آن از حالاتی استفاده کرده اند که در مقابل آب ایمن باشند البته برخی از مدل های بخاری برقی حمامی در اثر ریختن آب مستقیم بر روی آن ها کارکرد خود را حفظ کرده و ایمن هستند و برخی دیگر نباید در معرض ریختن مستقیم آب قرار بگیرند. این نوع از بخاری ها  دارای کلید روشن و خاموش یک بند بوده و در حمام از آن ها استفاده کرده و گرما را از طریق روشن کردن لامپ مادون قرمز فراهم می کنند.

حالا در ادامه ما به بررسی و مقایسه انواع بخاری برقی های حمامی می پردازیم:

پیشنهاد آی‌بک امداد :  دلیل گرم نشدن رادیاتور های پکیج ایران رادیاتور چیست؟

بخاری برقی تابشی:

این نوع از بخاری برقی های حمامی ضد آب بوده است و توان مصرفی پایینی دارند و همچنین دارای ایمنی بالا تری هستند.لامپ استفاده شده در این مدل در برابر پاشیدن آب مقاوم بوده ولی توصیه می شود که در معرض پاشیدن مستقیم آب قرار نگیرند.

حوله خشک کن برقی حمام:

این نوع از بخاری برقی های حمامی برای دو منظور مورد استفاده قرار می گیرند کار اصلی آن ها خشک کردن لباس و حوله ای است که بر روی آن ها قرار می گیرد ولی در کنار آن به گرم کردن محیط هم کمک می کنند و رطوبت موجود در حمام را از بین می برند.این نوع از بخاری ها دارای ایمنی بالایی هستند و مقاوم در برابر پاشیدن آب بر روی آن ها هستند. این نوع از بخاری برقی ها از جنس آلومینیوم ، استیل و دکوراتیو در بازار عرضه می شود.

بخاری برقی حمامی:

این نوع از بخاری های برقی کاملا در برابر اّ ب ایمن بوده، توان مصرفی پایینی دارند و کاملا ایمن بوده است و معمولا بر روی دیوار حمام نصب می شود.این نوع از بخاری برقی ها به صورت مادون قرمز بوده و یک کلید خاموش و روشن داشته و از طریق سیم به یک دستگاه متصل اند و کابل استفاده شده در آن ها نیز ضد آب بوده است.

فن هیتر دلونگی:

فن هیتر دلونگی نوع دیگری از بخاری برقی ها بوده که تا دمای منفی ۵ درجه را می تواند پاسخگو باشد و فضایی در حدود ۶۵ متر مربع از پیرامون خود را گرم نگه می دارند.اجزای این بخاری برقی یک دستگیره، چراغ نشانگر و عایق دو لایه بوده که هم به صورت حرارتی و هم به صورت ترموستاتی ارائه می شوند.این نوع از بخاری برقی ها را می توان در اتاق های خانه و ادارات استفاده کنید.این نوع از بخاری برقی ها بسیار کم صدا نیز هستند.

بخاری برقی فن دار صنعتی:

این نوع از بخاری های برقی کاربرد خانگی نداشته و در کارخانه و کارگاه های صنعتی از آن استفاده می شود این نوع از بخاری ها دارای قدرت گرمایشی بالایی اند و تک فاز هستند.توان مصرفی آن ها بین ۳ تا ۵ کیلو وات است. توان مصرفی بالایی دارند و مقاومت آن ها هم بالا بوده و باعث تولید گرما در کارخانه ها می شود.GH0640 1

 بخاری برقی طرح اسپیلت:

این نوع از بخاری های برقی ظاهر ساده و شیک ای دارند و به راحتی قابلیت جابه جایی دارند و دردسر خاصی ندارند. این بخاری ها از یک ترموستات استفاده می کنند و کنترل دمای محیط را فراهم می کنند . این نوع از بخاری برقی ها دارای بردی در حدود ۷ متر بوده که می توانند گرما را به محیط در کم ترین زمان منتقل کنند و محیط اداره یا منزلتان را گرم کنند.این نوع از بخاری های برقی ظاهری زیبا و توان مصرفی مناسبی دارند.

بخاری های برقی با تبدیل انرژی  برق به گرما باعث گرم شدن خانه هایتان در فصول سرد سال می شوند . بخاری برقی ها در انواع مدل ها در بازار ارائه شده که شما بسته به نوع نیازتان می توانید از آن ها استفاده کنید. به طور کلی بخاری برقی توان مصرفی بالایی نسبت به انواع دیگر بخاری ها دارد که در مدل های جدیدی آن این مشکل هم حل شده است.بخاری برقی نیز مانند هر وسیله خانگی دیگر ممکن است خراب شود که در صورتی خرابی می توانید با کارشناسان ما در ایبک امداد تماس بگیرید.

انواع مدل های بخاری برقی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

انواع مدل های بخاری برقی | هر آنچه در مورد مدل های مختلف بخاری برقی باید بدانید

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا