خدمات ساختمان

چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

گاهی اوقات ممکن است تابلویی خریداری کرده باشید و بخواهید آن را روی دیوار خانه خود نصب کنید اما برای آن نیاز به میخ و چکش دارید. گاهی نیز ممکن است شیر آب روشویی آشپزخانه شما چکه کند و برای تعویض آن به آچار و پیچ گوشتی نیاز داشته باشید تا بیشتر از این آب خانه هدر نرود. در این مواقع است که بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به داشتن جعبه ابزار خانگی در خانه شما حس می‌ شود. یک جعبه ابزار خانگی می‌ تواند در کوتاه‌ ترین زمان ممکن وسایل مورد نیاز را در اختیار شما قرار داده و مشکل را برطرف کند.

جعبه ابزار خانگی چیست و چرا باید در خانه وجود داشته باشد؟

جعبه ابزار خانگی یک جعبه متشکل از ابزارهای ساده و کاربردی برای منزل می‌ باشد که در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. ابزارآلات فقط به صنعت اختصاص ندارند و وجود آنها در منازل نیز بسیار ضروری می‌ باشد و هر زمان که مشکلی برایتان پیش آمد این جعبه می‌ تواند به شما کمک کند. منزل شما چه قدیمی باشد چه نوساز به یک جعبه ابزار که شامل میخ، پیچ، متر، چکش و … می‌ باشد نیاز دارید. فرض کنید می‌ خواهید پیچ یک لوازم الکتریکی را در آشپزخانه خود باز کنید. برای انجام این کار حتماً نیازی نیست از یک تعمیرکار فنی کمک بخواهید بلکه به راحتی می‌ توانید با یک پیچ گوشتی چهارسو یا دو سو این کار را خودتان انجام دهید. با داشتن یک جعبه ابزار خانگی سخت‌ ترین کارها را نیز می‌ توانید بدون مهارت و تخصص خاصی در خانه انجام دهید. با این کار در هزینه‌ ها نیز صرفه‌ جویی خواهید نمود.

انواع مختلف جعبه ابزار خانگی

انواع و اقسام مختلفی از جعبه ابزار در جنس‌ های فلزی و پلاستیکی و در ابعاد گوناگون وجود دارد که حتی شما می‌ توانید مدل پارچه‌ ای یا کیفی آن را خریداری کرده و ابزار لازم را در آن نگهداری کنید. چنانچه به خیابان حسن آباد تهران بروید حتماً انواع مختلفی از جعبه ابزار را در آنجا مشاهده می‌ کنید که مشتریان با در نظر گرفتن نیاز و خواسته خود انواع مختلف جعبه ابزار خانگی یا صنعتی را خریداری می‌ کنند. چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟به عنوان مثال برخی جعبه ابزارها هستند که فقط برای پیچ و مهره در نظر گرفته شده‌ اند و اگر می‌ خواهید دریل هم داخل آن قرار دهید حتماً باید یک جعبه ابزار مجهزتر و بزرگتر تهیه نمایید ولی آن چیزی که در این مقاله ما مد نظر قرار داده‌ ایم یک جعبه ابزار خانگی می‌ باشد که بتوانید داخل آن ابزارهای فنی که نیاز دارید مانند متر، چکش، انبر دست، فازمتر و … را داخل آن جای دهید. شما جهت نگهداری کردن از این ابزار به کیف و یا ظرفی نیاز خواهید داشت که اولاً به راحتی بتوانید آن را حمل کنید و ثانیاً این اجازه را به شما بدهد که بتوانید ابزار را با نظم زیادی دسته‌ بندی نمایید تا هر وقت که به آن نیاز داشتید بتوانید سریعتر پیدا کنید. بنابراین این موارد را در خرید یک جعبه ابزار خانگی باید مد نظر قرار دهید.

حتما بخوانید:   بهترین رنگ برای رنگ آمیزی استخر کدام است؟

چه ابزاری را باید داخل جعبه ابزار خانگی قرار دهید؟

برای آنکه یک جعبه ابزار خانگی داشته باشید که هر زمان به آن نیاز داشتید بتوانید خیلی راحت دسترسی به آن پیدا کنید موارد زیر را رعایت نمایید. ابزارهای زیادی در بازار وجود دارند ولی فقط تعداد کمی از آنها برای منزل ضروری می‌ باشد و بقیه آنها برای صنعت و یا مصارف تخصصی به کار می‌ آید. چنانچه می‌ خواهید به تکمیل ابزار خانگی خود بپردازید فهرستی در ادامه آورده‌ ایم که می‌ تواند به شما کمک کند.

چکش و میخ و کاربرد آن

برای نصب تابلوی عکس و ساعت بر روی دیوار حتماً به میخ و جهت محکم کردن آن بر روی دیوار به چکش نیاز پیدا خواهید کرد. یک چکش انتخاب کنید که اندازه و وزن مناسبی داشته باشد تا هنگام تعمیرات و استفاده از آن در دست شما سنگینی نکرده و شما را خسته نکند. داشتن یک چکش مناسب برای مواردی مثل نصب قاب و دکوری بر روی دیوار و یا ساخت قفسه و یا حتی شکستن اجسام سخت بسیار ضروری می‌ باشد. توصیه ما به شما این است مدل‌ های با کیفیتی از چکش را انتخاب کنید که دسته خوش دستی هم داشته باشد. چکش‌ ها را می‌ توان به سه دسته پتک پلاستیکی، چکش خردکن و چکش پنجه‌ ای تقسیم بندی نمود. چنانچه نوع پنجه‌ ای آن مد نظر شما می‌ باشد معمولاً برای خارج کردن میخ از دیوار هم می‌ توانید آن را مورد استفاده قرار دهید. دو نوع دیگر چکش برای شکستن و ضربه زدن به اجسام کاربرد دارد.

حتما بخوانید:   لوله تاسیساتی ساختمان چند نوع است | انواع لوله ساختمانی

پیچ گوشتی و کاربرد آن

برای آنکه بتوانید پیچ و مهره‌ ها را باز کنید قطعاً به پیچ گوشتی هم نیاز پیدا می‌ کنید. پیچ گوشتی یکی دیگر از انواع مختلف ابزارآلات می‌ باشد که برای اهداف گوناگونی مانند باز کردن و بستن پیچ‌ های مختلف، محکم کردن پیچ دوچرخه و یا تعمیر و بررسی اتصالات برقی مورد استفاده قرار می‌ گیرد.چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟ بعضی از پیچ‌ ها به شکل دو سو و بعضی دیگر به شکل چهار سو می‌ باشند به همین خاطر بهتر است که هر دو پیچ گوشتی را در جعبه ابزار خانگی خود داشته باشید. حتماً پیچ گوشتی خریداری کنید که جنس خوبی داشته باشد و بعد از چند بار استفاده کردن نوک آنها خراب نشود. چنانچه پیچ گوشتی‌ های با کیفیت خریداری کنید و از آنها درست استفاده نمایید می‌ توانید بیشتر از یک دهه از آنها استفاده کرده و در انجام کارها آنها را به کار ببرید.

انبرها و کاربرد آن

انبرها در واقع ابزارهای کاربردی در منزل می‌ باشند و از آنها برای کشیدن و گرفتن اجسامی استفاده می‌ شود که دست قادر به انجام آن نمی‌ باشد. انبرها معمولاً برای وسایل محکمی مثل دستگیره، قلاب و یا میخ عایق بندی شده به کار برده می‌ شوند. انبرها نیز دارای انواع مختلفی هستند که از آن جمله می‌ توانیم به دم باریک، انبر دست، سیم چین، گاز انبر، انبر کلاغی، سیم لخت کن، انبر قفلی و … اشاره کنیم. به عنوان مثال اگر پیچ و مهره‌ ای فرسوده شده باشد و یا بخواهید نشتی لوله رادیاتور را برطرف کنید انبر قفلی می‌ تواند گزینه بسیار خوبی برای شما باشد. برای کارهای کوچک الکتریکی دم باریک کاربردی است زیرا دهانه آن باریک بوده و فضاهایی را که انگشت به آن وارد نمی‌ شود می‌ تواند پوشش دهد. برای لخت کردن کابل‌ ها و سیم‌ ها نیز می‌ توانید از سیم لخت کن و سیم چین استفاده کنید.

متر و کاربرد آن

حتماً برای شما هم پیش آمده که بخواهید برای نصب پرده اندازه پنجره را به دست آورید و یا اقدام به اندازه گرفتن موکت خانه خود کنید. برای همه این موارد به متر جهت اندازه‌ گیری کردن نیاز دارید. متر از پر کاربردترین وسایل در جعبه ابزار خانگی می‌ باشد که برای اندازه‌ گیری کردن مورد استفاده قرار می‌ گیرد. برای اندازه‌گیری کردن هر چیزی به متر نیاز پیدا خواهید کرد. از متر جهت اندازه گرفتن طول، ارتفاع، عرض و عمق اجسام بزرگ و یا کوچک استفاده می‌ شود. چرخ اندازه‌ گیری، متر نواری، متر لیزری و همچنین متر مهندسی از انواع مختلف متر هستند که کاربردهای مختلفی نیز دارند. چنانچه متر فلزی نواری خریداری می‌ کنید جنس با کیفیت آن را بخرید و دقت کنید که به راحتی باز و بسته شود.

حتما بخوانید:   تغییر دکوراسیون خانه در زمستان با استفاده از نکات کلیدی

دریل و کاربرد آن

یکی از ضروری‌ ترین ابزارهایی که در جعبه ابزار خانگی نیاز می‌ باشد دریل است. دریل دارای انواع مختلفی از جمله ساده که شامل شارژی و برقی می‌ شود، چکشی، دریل تخریب، بتن کن، نمونه بردار و ستونی می‌ باشد که البته در جعبه ابزار خانگی نوع ساده آن فقط کاربرد دارد. از دیگر ابزارهای کلیدی و اصلی که در یک جعبه ابزار خانگی مورد نیاز می‌ باشد دریل شارژی و همچنین مته می‌ باشد. دقت کنید دریلی با وزن و کارکردی مناسب خریداری کنید. مته‌ ها هم در سایزهای ۶، ۷، ۸ و … وجود دارند که با در نظر گرفتن اندازه باید اقدام به خرید یکی از آنها نمایید.

آچارها و کاربرد آن

از دیگر ابزارهای کاربردی که باید داخل جعبه ابزار خانگی وجود داشته باشد آچارها هستند که در انواع گوناگونی مثل آچار سوکت، آچار فرانسه، آچار آلن و … وجود دارند.چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟ برای شل کردن و یا محکم کردن پیچ و مهره‌ ها به آچار مناسب و خوش ساخت احتیاج پیدا می‌ کنید. مدل‌ های با کیفیتی از آچار فرانسه در بازار وجود دارند که بسیار قدرتمند بوده و به خوبی می‌ توانند پیچ و مهره‌ ها را به یکدیگر متصل کنند و از آسیب رسیدن به اتصالات نیز جلوگیری می‌ کنند.

سخن پایانی

یک جعبه ابزار خانگی شامل ابزارهای مختلفی از قبیل چکش، میخ، پیچ گوشتی، انبر، آچار، متر، دریل، کاتر و … می‌ باشد که در هر خانه‌ ای ضروری است. در این مقاله از آی بک امداد به بررسی لوازمی که نیاز است در جعبه ابزار خانگی قرار دهید پرداختیم و آنها را به شما معرفی کردیم. برخی از ابزارها جا گیر و غیر ضروری هستند و برای مصارف تخصصی و صنعتی به کار می‌ روند و داشتن آنها در جعبه ابزار خانگی ضروری نمی‌ باشد. بهتر است از جعبه ابزار به خوبی محافظت کنید تا ابزارهای شما تمیز و سالم باقی بماند و مدت زمان زیادی بتوانید از آنها استفاده نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

چه وسایلی را در جعبه ابزار خانگی نگهداری کنیم؟ آچارها و کاربرد آن

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x