خدمات ساختمان

محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

فنگ شویی یک علم باستانی فلسفی مربوط به کشور چین می‌ باشد. قسمتی از آموزه‌ های علم فنگ شویی بر اساس هماهنگی انسان با محیطی است که در آن زندگی می‌ نماید و هدف آن نیز ایجاد شرایط زندگی با انرژی مثبت برای افرادی است که در آنجا ساکن می‌ باشند. یکی از المان‌ هایی که در علم فنگ شویی به کار می‌ رود آبنمای خانگی می‌ باشد. وجود آبنما در خانه جهت هماهنگ بودن با اصول فنگ شویی بسیار ضروری است. مطابق با فلسفه فنگ شویی هر چقدر مقدار آب در فضای اطراف شما بیشتر باشد می‌ تواند کیفیت زندگی را نیز بهتر کند. در واقع فنگ شویی به معنی آب و باد می‌ باشد اما نکته مهم این است که هر قسمتی از خانه جهت نصب آبنما مناسب نیست و در این باره نکات مهمی نیز وجود دارد.

قرار دادن آبنمای خانگی در خانه بر اساس اصول فنگ شویی

قرار دادن آبنمای خانگی داخل خانه می‌ تواند جلوه تزیینی بسیار زیبایی به آن بدهد. شما می‌ توانید بر اساس سلیقه شخصی خود انواع مختلفی از آبنما را خریداری کنید. آبنماها با جنس های گوناگون در بازار وجود دارند اما بهترین آنها آبنمایی است که از مواد طبیعی مانند سنگ ساخته شده باشد. به عنوان مثال اگر می‌ خواهید آبنمای زینتی بخرید بهتر است از نوع سنگ کوارتز، میکا یا گرانیت آن استفاده کنید.محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شویی علاوه بر عنصر تزیینی، آبنمای خانگی در علم فنگ شویی نشان از آن دارد که آب پتانسیل کاهش دادن انرژی منفی را دارد به همین خاطر وجود آبنمای خانگی می‌ تواند روحیه افرادی که ساکن خانه هستند را بهبود ببخشد. همانطور که گفتیم قرار دادن آبنمای خانگی در هر نقطه امکان‌ پذیر نیست و باید مکان مخصوصی برای آن در نظر بگیرید.

به نقشه باگوا توجه کنید

یکی از مهمترین ابزارها در اجرای فنگ شویی در فضای منزل، نقشه باگوا می‌ باشد. این نقشه جهت توزیع درست اشیا و بهبود مکان، به شناسایی فضاهای خانه می‌ پردازد و بر اساس عناصر مفقود می‌ تواند آن را تجزیه و تحلیل نماید. بر اساس نقشه باگوا آبنمای خانگی را می‌ توان در اتاق نشیمن قرار داد. علاوه بر آن نصب آبنما در محیط‌ هایی مانند ورودی منزل، سالن غذاخوری، اتاق بازی کودکان و دفتر کار توصیه می‌ شود. از نقشه باگوا جهت تعیین محل قرار دادن آبنما می‌ توان استفاده نمود ولی نکته مهم این است که برای هر خانه باید به صورت جداگانه نقشه آن را طراحی کرد. بر اساس آن شما می‌ توانید بهترین نقطه جهت نصب آبنما را تعیین نمایید و از انرژی مثبت آن در فضای زندگی خود بهره ببرید.

 • نصب آبنما به سمت جنوب شرقی
حتما بخوانید:   راه حل‌های کاربردی برای فنگ شویی ثروت

با در نظر گرفتن نقشه باگوا و قرار دادن آن به صورت مرجع، بهترین منطقه جهت قرار دادن آبنمای خانگی جنوب شرقی خانه می‌ باشد. این سمت مربوط به رفاه و فراوانی است و توصیه می‌ کنیم که آبنمای خانگی خود را در این سمت از خانه قرار دهید. برای تعیین جهت جغرافیایی می‌ توانید از قطب نما استفاده کنید.

 • نصب آبنما به سمت شمال

جهت شمال هم مکان خوبی برای قرار دادن آبنما می‌ باشد. سمت شمال در واقع مربوط به رونق یافتن کسب و کار و جریان یافتن پول در زندگی است.

 • نصب آبنما به سمت شرق

سمت شرق به زندگی خانوادگی و سلامتی مرتبط می‌ باشد. بنابراین اگر می‌ خواهید این جنبه از زندگی را تقویت کنید، حتماً آبنمای خانگی را در سمت شرق منزل قرار دهید.

موقعیت آبنما

یکی دیگر از موارد مهم جهت تعیین مکان نصب آبنما توجه به موقعیت آن می‌ باشد. توصیه فنگ شویی نشان می‌ دهد که آبنمای خانگی باید به طرف داخل خانه قرار داده شود. محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شوییاز قرار دادن آبنمای خانگی در کنار پنجره و به سمت بیرون خودداری کنید زیرا اثر بخشی لازم را از آن نخواهید دید. به علاوه افراد ساکن در خانه هم نمی‌ توانند از دیدن آن لذت ببرند.

مکان‌ های ممنوعه برای قرار دادن آبنمای خانگی

همانطور که گفتیم آبنمای خانگی باید در مکان خاصی قرار بگیرد و فضای ایده‌ آلی برای آن در نظر گرفته شود. قسمت‌ هایی هم وجود دارند که آبنما هرگز نباید در آنجا قرار گیرد. نقشه باگوا بر اساس علم فنگ شویی قسمت‌ هایی را مشخص می‌ نماید که نصب آبنمای خانگی در آنجا مناسب نیست. در واقع این موارد بیشتر مطابق با آرامش افراد و تاثیر نقاط اصلی مشخص می‌ شود.

 • حمام و آشپزخانه

مطابق با نقشه باگوا، از قرار دادن آبنما در حمام و آشپزخانه باید خودداری کنید زیرا علم فنگ شویی قرار دادن آبنما را در این قسمت از خانه پیشنهاد نمی‌ کند.

 • اتاق خواب
حتما بخوانید:   آشنایی با لوله کشی ساختمان و معرفی ابزار لوله کشی

جدا از علم فنگ شویی و فلسفه مربوط به آن یکی از عللی که باعث می‌ شود نصب آبنمای خانگی را در اتاق خواب ممنوع نماید، صدای آن می‌ باشد. صدای آب، پمپ و یا موتور آبنما می‌ تواند در استراحت افراد اختلال ایجاد کند. بنابراین از نصب آبنمای خانگی در این قسمت از خانه خودداری کنید.

 • نزدیک لوازم الکترونیکی

این احتمال وجود دارد که هنگام کار کردن آبنمای خانگی چند قطره آب هم به اطراف آن پاشیده شود به همین خاطر بهتر است از قرار دادن آبنما نزدیک وسایل الکترونیکی خودداری کنید تا اتفاقی نیفتد.

 • نصب آبنمای خانگی به سمت جنوب

مطابق با نقشه باگوا، قرار دادن آبنمای خانگی در سمت جنوب خانه توصیه نمی‌ شود. سمت جنوب به عنصر آتش مربوط می‌ باشد. به همین خاطر قرار دادن آبنما در این قسمت به هیچ وجه مناسب نیست. قرار دادن آبنمای خانگی در قسمت جنوب خانه باعث ایجاد تناقض در انرژی‌ ها می‌ شود و آب می‌ تواند انرژی آتش را به راحتی خنثی کند. همچنین از قرار دادن آبنما در سمت شمال شرقی و جنوب غربی نیز خودداری کنید زیرا این جهات مربوط به عنصر زمین می‌ باشند و با آب ارتباطی ندارند.

آبنماهای بیرونی

مطابق با نقشه باگوا جهت نصب آبنماهای بیرونی در حیاط یا تراس باید مثل نقشه داخل خانه آن را ترسیم کرد به همین خاطر شما می‌ توانید مناسب‌ ترین و بهترین نقاط را جهت قرار دادن آبنما در فضای باز تعیین نمایید. انواع مختلف آبنما از جنس بامبو یا سنگ وجود دارند که می‌ توان آنها را در حیاط یا تراس خانه قرار داد. قیمت آبنمای سنگی معمولاً بالاست و برای قرار دادن در تراس و حیاط گزینه خوبی به شمار می‌ آید زیرا دوام خوبی دارد و تمیز کردن آن هم راحت است.

مزایای آبنمای خانگی

مطابق با اصول فنگ شویی وجود آب در خانه بسیار ضروری می‌ باشد. علاوه بر هدف تزیینی آبنما، قرار دادن یک آبنمای خانگی در خانه می‌ تواند انرژی مثبتی ایجاد کند. این وسیله باید بر طبق سلیقه شخصی شما خریداری شود. ویژگی‌ های آبنما را می‌ توانیم به شرح زیر بیان کنیم.

 • پیوند آبنما با مجسمه

ترکیب آبنمای خانگی و مجسمه‌ های مختلفی مثل اژدها یا بودا می‌ تواند اثر مثبت آن را تا حدود زیادی افزایش دهد.

 • جریان انرژی مثبت

با حرکت آب در خانه، انرژی مثبت به همه افراد  ساکن انتقال پیدا می‌ کند.

 • تولید یون منفی

آبنما می‌ تواند یون منفی تولید کرده و باعث بهتر شدن کیفیت هوا شود. همچنین می‌ تواند حال و هوای خانه را عوض کند.

 • صدای آرامش بخش
حتما بخوانید:   توری سنگی یا گابیون چیست | انواع گابیون و مزایای آن

بیشتر افراد از شنیدن صدای آب لذت زیادی می‌ برند. آبنما را می‌ توان طوری تنظیم کرد که صدای آن کمتر یا بلندتر باشد. هنگام خرید آبنما باید دقت کنید که پمپ یا موتور آن سر و صدای خیلی زیادی نداشته باشد زیرا می‌ تواند آرامش شما را به هم بزند.

 • اسانس‌ ها

برخی از آبنماها این امکان را دارند که اسانس‌ های مختلفی به آنها افزوده شود. اضافه کردن اسانس می‌ تواند تأثیر دلپذیر و آرامش بخش آبنما را بیشتر کند.  بنابراین جهت تلطیف فضا می‌ توانید اسانس مورد علاقه خود را به آب اضافه نمایید و علاوه بر صدای آرامش بخشی که در محیط به گوش می‌ رسد، رایحه دلپذیری نیز به مشام شما خواهد رسید.

 • حجم و جنس آبنما

جنبه دیگری که در مورد آبنما باید مورد توجه قرار گیرد انتخاب جنس آن می‌ باشد. جهت افزایش انرژی محیط پیشنهاد می‌ کنیم جنس آبنمایی که انتخاب می‌ کنید حتماً طبیعی باشد. علاوه بر آن کنترل سطح آب و نظافت آن نیز ضروری می‌ باشد. محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شوییکاهش سطح آب می‌ تواند آسیب جدی به موتور آبنما وارد کند بنابراین همیشه سطح آب را باید کنترل نمایید. در مورد اندازه و حجم آبنما هم باید بزرگی فضا و اندازه اتاق را مد نظر قرار دهید. آبنمای کوچک در فضایی که متراژ بسیار بزرگی دارد به چشم نمی‌ آید و نمی‌ تواند زیبایی خاصی داشته باشد و بر عکس اگر فضا کوچک باشد، قرار دادن آبنمای بزرگ در آن جلوه زیبایی ندارد.

سخن پایانی

وجود یک آبنمای خانگی در خانه می‌ تواند باعث تولید انرژی مثبت و آرامش بخش شود. در حقیقت جریان آب عامل مهمی جهت پاکسازی انرژی منفی محسوب می‌ شود. قرار دادن آبنمای خانگی بر حسب اصول فنگ شویی انرژی مثبت آن را چندین برابر می‌ کند. علاوه بر آن آبنمای خانگی باید علاوه بر ایجاد انرژی مثبت فضای خانه را نیز زیباتر کرده و جلوه منحصر به فردی به آن ببخشد. بنابراین هنگام خرید آبنما به ایجاد هماهنگی و تناسب در خانه توجه کنید و جنس و طرح و رنگ آبنما را هماهنگ با دکوراسیون و رنگ خانه خود انتخاب کنید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شویی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

محل قرار دادن آبنمای خانگی بر اساس فنگ شویی، موارد ممنوعه برای قرار دادن آبنمای خانگی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x