خدمات ساختمان

اجرای دکوراسیون مدرن در اتاق یا سالن پذیرایی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در هر خانه و با هر سبکی قسمت پذیرایی یکی از مهم ترین بخش های خانه است که افراد توجه خاصی به آن دارند و در تلاش هستند تا با استفاده از بهترین عناصر به طراحی دکوراسیون آن بپردازند. برای طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی می توان از انواع دکوراسیون مدرن، کلاسیک، نئو کلاسیک، مینیمال و … بهره گرفت.

در زمان حاضر با توجه به علاقه و سلیقه، بیشتر افراد و خانواده ها ترجیح می دهند برای طراحی دکوراسیون پذیرایی از سبک مدرن و عناصر مربوط به آن بهره بگیرند.

در مقاله پیش رو تلاش شده است تا با توجه به اهمیت سالن پذیرایی در خانه و نقش آن در جلوه بخشی به فضا و نمای داخلی خانه، ایده ها و نکاتی در اجرای دکوراسیون مدرن برای آن در اختیار کاربران و علاقه مندان به این سبک از دکوراسیون قرار گیرد.

دکوراسیون مدرن برای پذیرایی

سالن پذیرایی قسمتی از خانه است که افزون بر زیبایی و داشتن طراحی بی نظیر و جذاب برای مهمانی ها و دروهمی ها باید بتواند جهت استراحت افراد محیط مطلوبی را نیز فراهم آورد. از این رو برای طراحی آن می توان از سبک های مختلف دکوراسیون به ویژه سبک مدرن و امروزی بهره گرفت.

در اجرای دکوراسیون مدرن برای اتاق پذیرایی باید عناصر مختلف از جمله نوع نورپردازی، ورودی خانه، چیدمان مبلمان و نهار خوری، موقعیت قرارگیری تلویزیون و میز تلویزیون، کاربرد رنگ و طرح ها و سایر موارد نظیر فرش، موکت، پرده، ساعت، تابلوها و … را نیز مورد توجه قرار داد.

دکوراسیون مدرن ساده و در عین حال بسیار شیک و همچنین کاربردی است، در این سبک از به کارگیری وسایل تجملاتی و دیگر  المان های با تزئینات بسیار اجتناب می شود و همین باعث شده که اجرای دکوراسیون مدرن در پذیرایی آن را به فضایی آرامش بخش و دلنشین برای افراد تبدیل کند.

از جمله ویژگی های شاخص این سبک می توان به مواردی نظیر؛ استفاده از وسایل ساده، ترکیب بندی غیر متقارن، به کارگیری فرم های هندسی خاص، استفاده از رنگ های ملایم و خنثی و … اشاره کرد.

استفاده از طراحی مدرن برای اتاق پذیرایی و سایر قسمت های خانه دارای مزیت هایی از جمله موارد نام برده در زیر می باشد:

 • استفاده بهینه از فضای پذیرایی
 • ایجاد تعادل میان زیبایی طراحی و کارایی
 • سازگاری بالا با محیط زیست و پایداری
 • ایجاد انعطاف پذیری در فضا
 • مناسب برای انواع ساختمان (از نظر متراژ و کاربرد)
حتما بخوانید:   لوله مانیسمان رده 40 چیست | قیمت لوله مانیسمان رده 40

دکوراسیون مدرن 2

ورودی در دکوراسیون مدرن

ورودی ها بخش جدایی ناپذیر هر خانه ای هستند که برای ورود به پذیرایی و دیگر بخش ها باید از آن عبور کرد. در اجرای سبک مدرن باید توجه داشت که ورودی خانه به گونه ای طراحی شود که برای افراد، دعوت کننده و راحت باشد. در طراحی این قسمت می توان از کمد، جا کفشی، کنسول و آینه ساده و تک رنگ استفاده نمود.

نور پردازی در دکوراسیون مدرن پذیرایی

اجرای نور پردازی به شیوه ای اصولی یکی از الزامات اجرای دکوراسیون مدرن است. در این مورد می توان از نورپردازی پراکنده و یا به شکل اسپایت لاین بهره گرفت و همچنین برای کاهش کنتراست نور از لامپ های هالوژنی استفاده نمود.

در این مورد بهتر است که به نکات زیر توجه داشت:

 • بهترین ترکیب رنگ نور برای سالن پذیرایی نور با رنگ زرد و سفید است.
 • لامپ با رنگ های صورتی و نارنجی روح بخش و لامپ آبی آرام بخش است، بنابراین می توان در پشت سقف کاذب و یا پشت کانتور آشپزخانه تعدادی از آن ها را تعبیه و در صورت نیاز از آن ها استفاده کرد.
 • در صورت تمایل به وجود نور متمرکز در قسمتی از پذیرایی می توان از آباژور استفاده نمود. البته در اینجا باید توجه داشت که خود آباژور باید دارای سبک مدرن باشد.

رنگ در دکوراسیون مدرن پذیرایی

در سبک مدرن برای نقاشی دیوار معمولا از رنگ های خنثی (رنگ هایی نظیر سفید، خاکستری، استخوانی، مشکی و … ) به عنوان رنگ غالب و حتی رنگ ثانویه استفاده می شود.

البته در اینجا باید اشاره کرد که در سبک مدرن می توان از ترکیب انواع رنگ در تناسب با بقیه وسایل و بر اساس سلیقه نیز بهره گرفت.

دکوراسیون مدرن 4

متریال و مصالح در دکوراسیون مدرن پذیرایی

در سبک مدرن برای طراحی فضای داخلی خانه و به ویژه سالن پذیرایی می توان از مصالح مختلفی نظیر چوب، فلز، سنگ، شیشه، آجر، بتن و پلاستیک استفاده کرد.

برای نمونه در این سبک می توان از موارد زیر استفاده کرد:

 • فلزات براق مانند استیل ضد زنگ (در قسمت نمای آشپزخانه در داخل پذیرایی)
 • چوب های طبیعی با پوشش مات رنگی
 • شیشه و پلاستیک برای روی سطوح صاف (مانند میز و عسلی)
 • سنگ، سرامیک، پارکت و وینیل برای کف پوش

چیدمان در دکوراسیون مدرن پذیرایی

وسایلی که برای دکوراسیون مدرن در پذیرایی خریداری و مورد استفاده قرار می گیرد همگی باید از سبک مدرن پیروی کنند. افزون بر این به هنگام چیدن وسایل بهتر است به موارد زیر نیز توجه داشت:

 • در سبک مدرن می توان از فرم ال، دایره و نیم دایره استفاده کرد.
 • در این سبک نیازی به رعایت اصول تقارن نیست.
حتما بخوانید:   نحوه کار آسانسور در مدل های مختلف | آسانسور چگونه کار می کند

 در اینجا باید اشاره کرد که عدم تقارن و فرم غیر رسمی موجب افزایش صمیمیت می شود.

 • در این سبک بهره گیری از شکل های هندسی نظیر مربع و مستطیل مرسوم می باشد.

در اینجا باید اشاره کرد که استفاده از این اشکال و الگوها موجب می شود تا محیط داخل پذیرایی مرتب و منظم جلوه کند.

فرش مناسب برای دکوراسیون مدرن

برای انتخاب فرش مناسب سالن پذیرایی و در سبک مدرن لازم است که نکاتی را مد نظر قرار داد، از جمله:

 • فرش های با طرح شلوغ و رنگ بندی های کلاسیک انتخاب مناسبی برای سالن پذیرایی نیست، مگر اینکه انتخاب آن دلیل خاصی داشته باشد و افراد بخواهند به آن توجه شود.
 • در سبک مدرن بهتر است از فرش های با رنگ خنثی و حتی الامکان روشن استفاده نمود.
 • بهتر است که فرش کوچک تر از ابعاد پذیرایی باشد چرا که در دکوراسیون مدرن بایستی لبه فرش 15 تا 45 سانتی متر از دیوار فاصله داشته باشد.
 • مبل ها بایستی به گونه ای چیده شوند که پایه های جلویی آن ها و همچنین خود مبل تا نیمه روی فرش قرار بگیرد.

مبلمان و سایر عناصر دکوراتیو

در اجرای دکوراسیون مدرن برای اتاق پذیرایی از مبل های ساده که معمولا دارای پایه های کوتاه و طول بلند هستند استفاده می شود.

افزون بر مبلمان برای تزیین دیوارها می توان از تابلوهای مدرن با مفهوم انتزاعی و آینه و کنسول های ساده نیز در تناسب با دیگر اجزا استفاده کرد.

پرده های پذیرایی نیز در این سبک باید ساده و تک رنگ باشند یا ترکیب رنگ بندی آن ها باید در تناسب با هم، بدون تجملات و ساده باشد. افزون بر این دوخت و طراحی پرده نیز مناسب سبک مدرن باشد.

دکوراسیون مدرن 3

ایده هایی برای اجرای دکوراسیون مدرن در پذیرایی

افزون بر ویژگی های سبک مدرن و مواردی که در بالا به آن اشاره شد، می توان از ایده های زیر نیز برای طراحی فضای پذیرایی بهره گرفت:

 • استفاده از مصالح و مواد طبیعی نظیر آجر و سنگ دکوراتیو می تواند به عنوان یکی از جذاب ترین عناصر در این سبک عمل کند.
 • قفسه، پارتیشن و کتابخانه از جمله عناصری هستند که می توان از آن ها برای جدا سازی و همچنین جلوه بخشی به فضای پذیرایی و جدایی آن از دیگر قسمت ها استفاده کرد.
 • استفاده از فرش های خنثی، رنگارنگ و یا فرش های سه بعدی با طرح برجسته می تواند به راحتی احساس و سلیقه صاحب خانه را با دیگران به اشتراک بگذارد. در این مورد تنها کافی است که فرش با دیگر اجزا در هماهنگی باشد.
 • مبلمان کلاسیک و رسمی جایی در دکوراسیون مدرن ندارند، بنابراین در این سبک می توان از مبل راحتی و مبل های ساده با رنگ بندی ساده استفاده کرد.
 • کوسن ها از جمله وسایلی هستند که در طرح و رنگ مختلف تولید می شوند و به راحتی در دسترس همگان قرار می گیرند. در دکوراسیون مدرن می توان تعدادی کوسن را با توجه به رنگ مبلمان، دیوار و دیگر اجزا انتخاب و آن ها را روی مبلمان قرار داد.
 • تابلوها، قاب عکس، ساعت، گلدان، مجسمه، آینه و … از اجزای دکوراسیون در هر سبکی هستند که در اجرای سبک مدرن بایستی جنس، بافت، طرح و رنگ آن ها به گونه ای انتخاب شود که معرف این سبک باشد.
 • اجرای شومینه مدرن نیز یکی دیگر از مواردی است که برای امروزی و مدرن نشان دادن فضای پذیرایی می توان از آن استفاده کرد.
 • در هنگام انتخاب رنگ برای دیوارها و سقف (و یا انتخاب کاغذ دیواری) باید توجه داشت که ترکیب رنگ در سبک مدرن باید به گونه ای باشد که به راحتی از دیگر سبک ها تمیز داده شود. در این سبک می توان از رنگ های خنثی و یا حتی رنگ های شاد نیز استفاده کرد.
 • در پذیرایی شیک و مدرن باید بتوان بیشترین استفاده را از نور طبیعی برد. به طور معمول در ساختمان های مدرن در قسمت پذیرایی از پنجره های بزرگ استفاده می شود. افزون بر این باید توجه داشت که چیدمان وسایل به گونه ای نباشد که از ورود نور به ساختمان جلوگیری کند.
 • چنانچه در سالن و یا اتاق پذیرایی از تلویزیون استفاده می شود می توان دیواری با طراحی خاص را به آن اختصاص داد به گونه ای که به عنوان بخشی خاص و متمایز شناخته شود.
 • و … .
حتما بخوانید:   آموزش نصب و نگهداری سیستم اطفا حریق

در پایان پیشنهاد می شود برای اجرای دکوراسیون مدرن در سالن پذیرایی و یا دیگر قسمت های منزل پیش از ساخت خانه و یا هنگام بازسازی آن با معماران و گروه طراحی مشورت شود تا بتوان به بهترین شکل ممکن نسبت به اجرای دیزاین مدرن اقدام نمود.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

اجرای دکوراسیون مدرن در اتاق یا سالن پذیرایی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

اجرای دکوراسیون مدرن در اتاق یا سالن پذیرایی

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x