خدمات ساختمان

درب کشویی چیست | نکات مهم برای انتخاب درب های کشویی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

درب‌ کشویی همانطور که از نام آن پیداست به شکل عمودی و یا افقی باز و بسته می‌شود. این سبک حرکت درب، از معماری های داخلی ژاپنی نشأت می‌گیرد و مهم‌ترین مزیت آن هم این است که فضای کمی برای باز و بسته شدن درب اشغال می‌شود.

امروزه آپارتمان‌ها و خانه‌ها نسبت به قبل کوچک‌تر شده و به دلیل کبود جا، استفاده از معماری های داخلی و وسایل مدرن و پیشرفته هم افزایش پیدا کرده است. می‌توانیم بگوییم که محدودیت و کوچکی فضا در آپارتمان را می‌توان به وسیله این معماری های پیشرفته برطرف کرد. درب کشویی و نمونه‌های متفاوت آن جزو این طراحی‌ها بوده و می‌توان از متراژ مفید ساختمان حداکثر استفاده را کرده و فضا را به وسیله این درب‌ها تفکیک نمود.

در زندگی های امروزی استفاده کردن از حداکثر فضا اهمیت زیادی دارد. این کار را می‌توانیم به وسیله مدرن طراحی کردن وسایل کم جا و حتی استفاده از درب‌های کشویی ورودی، انجام دهیم. درب ها نه تنها جدا کننده فضا هستند بلکه می‌توانند در بهینه سازی فضاهای داخلی و طراحی دکوراسیون  نقش مهمی را ایفا کنند. درب های ریلی یا کشویی جزو محبوب‌ترین و برترین گزینه‌ها برای محدود کردن فضا محسوب می‌شوند.

درب کشویی چیست؟

درب ریلی یا درب کشویی ساختمان یکی از جدیدترین مدل‌های درب ساختمانی است که امروزه طراحان دکوراسیون داخلی توجه بسیاری به آن می‌کنند. درب محافظ و حریم مکان‌های مختلف در ساختمان بوده و می‌تواند حفاظی هم بین محیط داخل و بیرون ساختمان ایجاد کند. در این میان طراحان دکوراسیون، پیمانکاران و ساکنین ساختمان علاقه دارند که از درب‌های ساختمانی برای پروژه‌های ساختمانی خود استفاده کنند که نه تنها دارای امنیت بالا باشد بلکه به محیط هم زیبایی بخشیده و فضای کمتری اشغال کند.

از طرفی باز و بسته کردن درب‌های ریلی و کشویی بدون سر و صدا بوده و مزاحمت کمتری برای افراد ساختمان ایجاد می‌کند. با توجه به مواردی که گفتیم درب های کشویی جزو مدرن‌ترین درب های تولید بازار هستند که دارای نمای ویژه‌ای بوده و نظر تمام مشتریان را جلب کرده‌اند.

حتما بخوانید:   چسب پودری آجر چه کاربردی دارد | قیمت چسب پودری درجه 1

اگر به عملکرد این درب‌ها در ساختمان توجه کنید متوجه خواهید شد که معمولاً درب های کشویی از یک و یا گاهی دو جهت باز و بسته می‌شوند. سمت باز و بسته شدن این درب‌ها در امتداد دیوار و چهارچوب است. به همین دلیل مهمترین و اولین عاملی که مشتریان را به خرید این درب ها تشویق می‌کند عدم اشغال فضا برای نصب درب و باز و بسته کردن آن است. در آپارتمان‌های کوچک که شما محدودیت فضا دارید استفاده از این درب‌ها انتخابی ایده‌آل می‌باشد.

درب کشویی

درب های کشویی از چه موادی درست می‌شوند؟

متریالی که جهت ساختن این درب‌ها به کار می‌رود باید استحکام، مقاومت و دمای بالایی داشته باشد و در اثر گذشت زمان آسیب نبیند. متریال اولیه‌ای که برای تولید کردن این محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد باید باعث ایجاد زیبایی ویژه‌ای برای آنها شود. به این صورت انواع متریالی که برای درب کشویی مناسب است عبارتند از: کامپوزیت، فایبرگلاس، شیشه، و‌رق های فولادی و چوب.

شرکت‌هایی که درب های کشویی را تولید می‌کنند وقتی می‌توانند یک محصول عالی و منحصر به فرد ارائه بدهند که این محصولات تلفیقی از چند متریال باشد. مثلاً درب کشویی که تلفیقی از شیشه‌های رنگی و طرح‌دار باشد، می‌تواند برای دکوراسیون های داخلی نمای متفاوتی ایجاد کند و یا درب کشویی که کاملاً از شیشه درست شده و دارای چهارچوب‌های آلومینیومی می‌باشد، مدلی منحصر به فرد است.

استفاده از درب های کشویی چه مزایایی دارد؟

همانطور که در ابتدا گفتیم استفاده از درب‌های کشویی نیاز به فضای بزرگ جهت باز و بسته شدن درب‌ها ندارد. برای اینکه این درب‌ها را نصب کنید، نیاز به لوازم جانبی و تجهیزات کمتری دارید. علاوه بر مواردی که گفته شد باز و بسته کردن این درب‌ها طبق نصب در روی یک ریل انجام شده و به خریدن لولا هم نیاز نیست.

مزیت مهم دیگر این درب‌ها، انعطاف پذیری درب کشویی برای نصب کردن در مکان‌های متفاوت است. برای جدا کردن جاهایی که در ساختمان قرار دارد و مجزا کردن مکان‌ها به وسیله درب ریلی، انتخابی کاملاً ایده‌آل است. مثلاً جدا کردن قسمتی از پذیرایی و یا جدا کردن قسمتی برای نگه داشتن وسایل غیر قابل استفاده جهت انباری، و یا حتی استفاده از درب شیشه‌ای برای جدا کردن سرویس بهداشتی از جکوزی، سونا و حمام می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

درب های کشویی در رنگ‌ها و طرح‌های کاملاً مختلفی بوده که شما می‌توانید آن را با دکوراسیون داخلی خود سازگار کنید. ساکنین ساختمان، هر سلیقه‌ای که داشته باشند می‌توانند این درب‌ها را در مدل‌ها و طرح‌های مختلف انتخاب کنند.

حتما بخوانید:   پوشش بلکا در صنعت ساختمانی چیست | مزایا و معایب بلکا

چرا باید درب های کشویی را انتخاب کنیم؟

در یک اتاق کوچک و یا راهرو، نصب کردن درب های کشویی برای شما این امکان را ایجاد می‌کند که مبلمان را به راحتی در اتاق قرار دهید بدون اینکه درب ها به مبل گیر کند و یا بدون اینکه برای باز کردن درب به فضای زیادی نیاز داشته باشید.

از درب‌های کشویی برای درب کمد هم استفاده می‌کنند. در فضاهای کوچک استفاده از این درب بسیار کاربردی و مناسب است زیرا وقتی درب باز باشد فضایی را اشغال نخواهد کرد. در کمد دیواری وقتی از درب کشویی استفاده کنید نه تنها فضای زیادی را اشغال نمی‌کند بلکه استفاده کاربردی هم دارد.

مورد دیگری که می‌توان از درب کشویی استفاده کرد، برای درب ورودی اتاق است. شما با نصب کردن این سیستم درب، می‌توانید برای جداسازی اتاق‌ها از آن استفاده کنید و همچنین می‌توانید با فضاهای ایجاد شده، نیازهای خود را هم برطرف کنید. از درب کشویی به عنوان درب‌های ورودی اتاق هم استفاده می‌شود و شما می‌توانید به جای درب معمولی از آن استفاده کنید. تنها نقطه ضعفی که این درب‌ها دارند این است که عایق کمتری نسبت به درب‌های دیگر هستند.

نکات مهم برای انتخاب درب کشویی

اگر می‌خواهید از درب کشویی برای طراحی داخلی ساختمان استفاده کنید باید به موارد زیر توجه کنید:

  • از مناسب و مرغوب بودن اتصالات، ریل‌ها و جنس بدنه درب اطمینان پیدا کنید.
  •  مطمئن شوید که متریال استفاده شده در درب، مرغوب بوده و تجهیزات برقی درب سالم هستند.
  • به تناسب رنگ و طرح بین فضای داخلی اتاق و درب کشویی توجه کنید.
  • توصیه می‌کنیم حتماً درب کشویی را به وسیله افراد متخصص نصب کنید و از عملکرد صحیح آن اطمینان پیدا کنید.
  • در هنگامی که می‌خواهید درب کشویی انتخاب کنید به موارد مهمی باید توجه کنید که مهمترین آنها فضای لازم برای درب، طول عمر مفیدی که از درب انتظار دارید، مقدار تردد، معلوم بودن درب از طرف دیگر و در آخر هم بودجه‌ای می‌باشد که برای خرید درب اختصاص داده اید.
  • در هنگام انتخاب درب های کشویی اتوماتیک، باید به سرویس دهی آن توجه داشته باشید که در هنگام خرابی درب های اتوماتیک بتوانید با نمایندگی‌های معتبر آن تماس بگیرید.
  • به وزن کلی درب و نوع کشش موتور آن در هنگام استفاده از درب‌های کشویی اتوماتیک توجه کنید.
  • درب باید در هنگام باز و بسته شدن بی سر و صدا باشد.

انواع درب های کشویی

۱- درب‌های کشویی شیشه‌ای

این درب های کشویی در طرح‌های مات، نیمه مات و شفاف ساخته می‌شوند. انتخاب نوع شیشه به کاربری فضا بستگی دارد. مصرف متریال تازه برای معماری، باعث شده تا ساختمان‌ها مدرن ساخته شده و آسایش زیادی را برای ساکنین ساختمان فراهم کند. به وسیله درب‌های شیشه‌ای می‌توان فضاها را از هم جداسازی کرده و برای کاربرد مختلف از این فضاها استفاده کرد.

حتما بخوانید:   بهترین رنگ برای سرویس بهداشتی کدام است | انتخاب رنگ مناسب برای سرویس

۲- درب های تاشو و آکاردئونی

این درب‌ها برای شما زیبایی و کارایی را با هم به ارمغان می‌آورد. وقتی شما برای نصب درب، فضای کمی دارید، درب های آکاردئونی و تاشو می‌تواند احتیاجات شما را به خوبی برطرف کند زیرا هر وقت آن را نیاز داشته باشید، باز کرده و در مواقعی که بسته است به راحتی می‌توانید آن را جمع کنید و فضای زیادی هم اشغال نمی‌کند.

۳- درب های کشویی با طرح‌های مشبک

اگر شما فضای زیادی در اختیار داشته و خانه‌تان بزرگ است، پس می توانید از درب‌های بزرگ هم استفاده کنید. درب کشویی با طرح‌های مشبک، دارای دو لنگه بوده و می‌تواند نسبت به درب دو لنگه معمولی، کمتر فضا را اشغال کند. این درب‌ها دارای طرح‌های مشبک و باز است که به شما امکان نوررسانی به قسمت‌های مختلف خانه را می‌دهد.

۴- درب های کشویی پنهان شونده

سیستم این درب‌ها یکی از دستاوردهای جدید بوده و بسیار مقاوم، کارآمد و ساده می‌باشند و به معماران این امکان را می‌دهند تا فضای مفید و تازه‌تری را در ساختمان شما به وجود بیاورند‌.

برای بازسازی کردن ساختمان‌هایی که فرسوده هستند و حتی ساختمان‌های نوساز، می‌توان از درب‌های کشویی پنهان شونده استفاده کرد. مقدار و ابعاد سیستم این درب‌ها به شکل استاندارد بوده و البته به سفارش شما هم آماده می‌شود.

درب کشویی

درب های کشویی مخصوص فضای بیرون

بعضی از درب‌های کشویی هم برای فضاهای بیرون ساختمان مناسب هستند، مانند: پارکینگ‌های مجتمع، انبارها، کارخانجات، ساختمان‌های تجاری و غیره.

درب ریلی و یا همان درب کشویی معمولاً از جنس شیشه و یا فلز است که به شکل نیمه اتوماتیک و یا اتوماتیک عمل می‌کند. نوع اتوماتیک این درب‌ها به وسیله سنسورهای چشمی عمل کرده و نیمه اتوماتیک آن هم به وسیله ریموت یا کنترل برای درب پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درب های کشویی اتوماتیک وظیفه دارند درب‌ها را حرکت دهند. این درب‌ها به شکل دو لنگه و یا یک لنگه ارائه می‌شوند و برای جاهایی که فضای محدود داشته و یا تردد بالا دارند، مورد استفاده قرار می گیرند.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

درب کشویی چیست ؟

امتیاز سردبیر

مجموع امتیاز

نکات مهم برای انتخاب درب های کشویی

امتیاز کاربر: 2.68 ( 2 نتایج)

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x