خانواده

انواع کاربرد لاک پاک کن در خانه | استفاده از لاک پاک کن

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

در صورتی که فقط برای پاک کردن لاک ناخن خود از لاک پاک کن استفاده می‌کنید، باید بگوییم که فقط قسمتی از پتانسیل لاک پاک کن را مورد استفاده قرار داده‌اید. کاربرد لاک پاک کن در خانه داری بسیار زیاد است و شما می‌توانید از این وسیله برای پاک کردن برخی از وسایل و لکه‌ها استفاده نمایید.

استفاده از لاک پاک کن برای تمیز کردن کیبورد

در صورتی که احساس می‌کنید کیبورد لپ تاپ و یا کامپیوتر شما مانند قبل تمیز نیست و کمی کدر شده است، می‌توانید پنبه را به لاک پاک کن آغشته نمایید و به آرامی روی کیبورد کشیده و لکه‌هایی که روی آن ایجاد شده است را پاک کنید. پس از آن باید با دستمال مناسبی که با آب مرطوب نموده‌اید، از روی کیبورد، لاک پاک کن را تمیز نمایید و سپس آن را خشک کنید. کاربرد لاک پاک کن برای برق انداختن دکمه‌های کیبورد، موثر و مهم است.

کاربرد لاک پاک کن برای تمیز کردن کیبورد

پاک کردن چسب قوی با لاک پاک کن

یکی دیگر از کاربردهای لاک پاک کن این است که می‌توانید با استفاده از آن چسب‌های بسیار قوی که به پوست چسبیده‌اند را پاک کنید. در مواقعی که چسب‌های بسیار قوی به پوست دست می‌چسبند، تلاش‌هایی که برای پاک کردن آن انجام می‌شود، ممکن است که آسیب‌هایی به پوست برساند. به همین علت پیشنهاد می‌شود که از راهکار بهتر و آسان‌تری استفاده نمایید.

بدین ترتیب که پنبه‌ای را به لاک پاک کن آغشته کرده و آن را به سطح پوست خود بکشید. یادتان باشد که برای این منظور باید پنبه را به مقدار مناسب روی پوست خود نگه دارید. مشاهده خواهید کرد که در عرض چند دقیقه همه لکه‌های چسب قوی به راحتی از بین می‌روند.

حتما بخوانید:   یادتان نرود آلوده‌ترین نقاط آشپزخانه را تمیز کنید | آلوده ترین نقاط آشپزخانه

پاک کردن لکه‌های جوهر با لاک پاک کن

در بیشتر مواقع افراد برای تمیز کردن لکه جوهر از آب و صابون استفاده می‌کنند و تأثیر چندانی را مشاهده نمی‌کنند. بهتر است که در این مواقع از لاک پاک کن استفاده کنید. چون یکی از کاربردهای لاک پاک کن در خانه داری این است که می‌توانید با استفاده از آن لکه‌های جوهر را به راحتی از بین ببرید. در ابتدا به پنبه، لاک پاک کن بزنید و روی سطح مورد نظر بمالید و پس از آن دست خود را با آب و صابون بشویید.

می‌توانید با استفاده از این راهکار لکه جوهر را از روی لباس‌های خود نیز پاک کنید. باید بدانید که برای پاک کردن این نوع لکه‌ها می‌توانید از خمیر دندان نیز در کنار لاک پاک کن استفاده نمایید.

کاربرد لاک پاک کن برای تمیز کردن لکه شیشه

در برخی مواقع امکان دارد که بخواهید برچسب قیمت را از روی شیشه‌ها پاک کنید. این فرایند ممکن است که زمانبر و سخت باشد و در برخی مواقع اصلاً موفقیت آمیز نیز نباشد و پس از پاک کردن احساس کنید که سطح مورد نظر چسبناک شده است. یکی از کاربردهای لاک پاک کن این است که با استفاده از آن می‌توانید این لکه‌ها را از روی سطوح شیشه‌ای به راحتی تمیز نمایید.

از بین بردن سطوح پلاستیکی آب شده با لاک پاک کن

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که ببینید پلاستیکی مختلف مانند توستر به دلایل گرمای بسیار زیاد آب شده‌اند. در این شرایط پاک کردن لکه‌های آب شدگی سطوح پلاستیکی کار سخت و دشواری خواهد بود و همچنین امکان دارد که در آخر وسایل شما آسیب ببینند. توصیه می‌شود در این مواقع از لاک پاک کن استفاده نمایید و سطوح مورد نظر را با استفاده از آن به راحتی تمیز کنید.

برای این کار قبل از اینکه هر کاری انجام دهید، باید توستر خود را از برق کشیده و اجازه دهید که به صورت کامل خنک گردد. پس از آن روی دستمال کمی لاک پاک کن ریخته و به آرامی روی سطح کثیف بمالید. پس از اینکه ‌لکه‌های پلاستیک آب شده پاک شدند، می‌توانید از پارچه یا دستمال مرطوب استفاده نموده و به خوبی آن را تمیز کنید و سپس به صورت کامل آن را خشک کنید.

کاربرد لاک پاک کن برای پاک کردن لکه‌های پلاستیک آب شده در توستر، کار را برای افراد بسیار راحت‌تر کرده است.

پاک کردن رنگ از روی پنجره با لاک پاک کن

اکثر افراد این تجربه را داشته‌اند که روی شیشه پنجره لکه‌های رنگ ایجاد شده است. بهتر است که در این مواقع پاک کردن این گونه لکه‌ها را به لاک پاک کن بسپارید. برای این کار روی لکه رنگ کمی قطرات لاک پاک کن را ریخته و چند دقیقه اجازه دهید که بماند. سپس با استفاده از پارچه مناسب شیشه را از لاک پاک کن تمیز نمایید. سپس با استفاده از پارچه مرطوب همه لکه‌هایی که روی شیشه باقی مانده است را به صورت کامل تمیز نمایید.

حتما بخوانید:   چگونه از ورود بیماری به خانه جلوگیری کنیم | جلوگیری از بیماری

کاربرد لاک پاک کن برای تمیز کردن کف پوش

در صورتی که روی کفپوش منزل شما لکه‌هایی ایجاد شده است و هر کاری می‌کنید، نمی‌توانید آنها را تمیز کنید، می‌توانید روی کاربرد لاک پاک کن حساب باز نمایید. فقط به یاد داشته باشید که روی کفپوش چوبی به هیچ عنوان از لاک پاک کن نباید استفاده نمایید. چون موجب آسیب دیدگی آن خواهد شد.

کاربرد لاک پاک کن برای تمیز کردن ظروف چینی

امکان دارد که در ظروف چینی لکه‌هایی ایجاد شود که به راحتی از بین نروند و این موضوع ناخوشایند می‌باشد. برای اینکه بتوانید این لکه‌ها را به راحتی تمیز نمایید، پارچه مناسبی را به لاک پاک کن آغشته کنید و روی این لکه‌ها بمالید. سپس با استفاده از آب و صابون لکه‌های باقیمانده را از روی ظروف چینی پاک کنید.

به یاد داشته باشید که این کار برای استفاده روی ظروف تزیینی مناسب نیست و امکان دارد که با به کار بردن این راهکار به آنها آسیب برسانید. اما روی ظروف چینی معمولی می‌توانید به راحتی از لاک پاک کن استفاده نمایید و لکه‌های قهوه و چای را پاک کنید.

تمیز کردن کفش‌ها با لاک پاک کن

کاربرد لاک پاک کن برای تمیز کردن کفش‌ها بدین صورت است که باید حوله کاغذی را به آن آغشته نموده و با استفاده از آن کفش‌های خود را به خوبی تمیز نموده و برق بندازید. با استفاده از این راهکار همه جرم‌ها و لکه‌هایی که روی کفش وجود دارد، به صورت کامل از بین خواهند رفت. پس از آن باید با استفاده از پارچه مرطوب لکه‌های باقی مانده و لاک پاک کن را از روی کفش تمیز نمایید.

استفاده از لاک پاک کن برای احیای ساعت

چنانچه روی صفحه پلاستیکی ساعت شما خط و خشی ایجاد شده است، می‌توانید از لاک پاک کن استفاده نمایید. برای انجام دادن این کار روی پنبه یا گوش پاک کن کمی لاک پاک کن بریزید و سطح صفحه ساعت را با آن تمیز کنید. به یاد داشته باشید که باید این کار را به صورت آرام و با دقت انجام دهید، در غیر این صورت ممکن است که لاک پاک کن به درون ساعت نفوذ کند. به این ترتیب روی صفحه ساعت مچی شما خط و خشی باقی نمی‌ماند.

حتما بخوانید:   تبدیل اتاق کودک به اتاق نوجوان با چند ترفند ساده

کاربرد لاک پاک کن برای احیای ساعت

پاک کردن خودتراش یا تیغ با لاک پاک کن

در بسیاری از مارک‌ها و برندهای لاک پاک کن، استون به عنوان ماده ضدعفونی کننده در لاک پاک کن‌ها مشاهده می‌شود. این ماده برای پاک کردن ژیلت‌ها و خودتراش‌ها بسیار موثر است. بنابراین می‌توانید با استفاده از این کاربرد لاک پاک کن، خودتراش و یا تیغ را به خوبی تمیز کنید و سبب افزایش دوام و ماندگاری آن شوید.

پاک کردن لکه‌های صابون در وان با لاک پاک کن

در هنگام استفاده از وان حمام یکی از بدترین موارد این است که در آن لکه‌های صابون و آب باشد. شما می‌توانید با کاربرد لاک پاک کن برای از بین بردن لکه‌های صابون به راحتی از شر این لکه‌ها خلاص شوید. کمی لاک پاک کن رقیق شده روی لکه‌های مورد نظر ریخته و برس بکشید. همچنین برای این کار می‌توانید از هیدروژن پراکسید نیز استفاده کنید. این ماده هم در تمیزتر شدن و سفیدتر شدن این گونه سطوح کمک زیادی خواهد کرد.

تمیز کردن تجهیزات زیبایی ناخن

ابزارها و تجهیزات زیبایی ناخن مانند ناخن گیر، سوهان ناخن و غیره که آلودگی‌ها و میکروب‌های زیادی را ممکن است، داشته باشند، به ویژه اگر به طور مشترک در بین اعضای خانواده استفاده شوند. به همین علت برای تمیز کردن آنها باید به سراغ کاربرد لاک پاک کن رفته و همه محصولات آرایشی و بهداشتی و اینگونه تجهیزات خود را با استفاده از آن تمیز نمایید.

احیای لاک‌ها با لاک پاک کن

یک کاربرد لاک پاک کن که بسیار متداول نیز است، این می‌باشد که می‌توان با استفاده از آن لاک‌های قدیمی را رقیق‌تر کرد. افراد می‌توانند در شیشه لاک‌های قدیمی یک قطره لاک پاک کن بریزند و به این صورت آن را احیا کنند. البته باید بدانید که پس از این که لاک پاک کن اضافه نمودید، باید شیشه لاک خود را به خوبی تکان دهید تا لاک پاک کن به صورت کامل با لاک ترکیب شده و به صورت یکدست درآید.

سخن تکمیلی

وقتی که انواع کاربرد لاک پاک کن را در خانه بشناسید، می‌توانید در مواقعی که با لکه‌های سرسخت و دردسرساز مواجه می‌شوید، از این ماده کمک بگیرید و آن را به پنبه یا دستمالی آغشته کرده و لکه‌های دردسرساز را از بین ببرید. همه ترفندهایی که گفته شد، ممکن است یک روز به کار شما آید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

کاربرد لاک پاک کن در خانه | استفاده از لاک پاک کن

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

انواع کاربرد لاک پاک کن در خانه

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x