تعمیرات ساختمان

انتخاب بهترین گزینه از بین رنگ و کاغذ دیواری برای دیوار

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

اگر برای رنگ آمیزی و معماری دیوارها کاری نکنید دکوراسیون داخلی فضای شما کامل نمی‌شود. اگر دیزاین دیوارهای خانه انجام نشود، هیچ چیز به درستی به نمایش در نخواهد آمد. در صورتی که در حال تغییر دکوراسیون و تزیین خانه خود هستید، در ابتدا باید روی دیوارها تمرکز نمایید. قبل از اینکه طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید، باید تصمیم بگیرید که برای دیوار رنگ آمیزی مناسب‌تر است یا دیزاین منزل شما با کاغذ دیواری زیباتر می‌شود و از بین رنگ و کاغذ دیواری انتخاب خود را انجام دهید.

برای دیوار منزل خود چه از کاغذ دیواری استفاده کنید و چه از رنگ، در اولین مرحله فرقی نخواهد کرد. به طور کلی این رنگ و طراحی آنها می‌باشد که در زیبایی کلی منزل شما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

رنگ و کاغذ دیواری هر کدام مزایا و معایب مربوط به خود را دارند و این تصمیم هزینه بر و بزرگ می‌باشد. بنابراین افراد باید در مورد هر کدام از این موارد آگاهی کافی داشته باشند. در صورتی که به اشتباه تصمیم گیری شود، امکان دارد که برای مدت طولانی مجبور به نگاه کردن و تحمل دیوارهایی شوید که مورد علاقه شما نیست و یا متضرر شوید.

رنگ و کاغذ دیواری

هزینه تمام شده رنگ و کاغذ دیواری

هزینه تمام شده رنگ و کاغذ دیواری می‌تواند یکی از موضوعات بسیار مهم برای تصمیم گیری بین آنها باشد. باید توجه داشته باشید که حتی هزینه هر دوی این کارها بستگی به کیفیت کاغذ دیواری و همچنین نوع رنگی می‌باشد که انتخاب کرده‌اید، اما در شرایط برابر معمولاً رنگ کردن دیوارها نسبت به کاغذ دیواری ارزان‌تر تمام خواهد شد.

توجه نمایید که انتخاب و نصب کاغذ دیواری و انجام دادن زیرسازی مربوط به آنها به نصاب حرفه‌ای نیاز خواهد داشت که این نیز خود دارای هزینه زیادی خواهد بود. برای اینکه دیوار خانه خود را رنگ کنید، نیاز به نقاشی حرفه‌ای دارید، ولی قیمت نقاشی و رنگ آمیزی ارزان‌تر است.

دوام رنگ و کاغذ دیواری

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید، تفاوت میان متریال رنگ و کاغذ دیواری است. اگر از کاغذ دیواری‌های بسیار با کیفیت استفاده نمایید تا ۱۵ سال دیوارهای شما زیبا و تمیز خواهند ماند. در ابتدا ممکن است که برای انجام کاغذ دیواری هزینه بیشتری کنید، ولی همین هزینه قابلیت اطمینان و دوام بالایی خواهد داشت و این از مزایای کاغذ دیواری در مقایسه با رنگ می‌باشد.

حتما بخوانید:   سقف کاذب کناف چیست؟ | کاربرد سقف کاذب کناف

اما رنگ دیوارها آسیب‌پذیر هستند و حتی اگر از رنگ‌های بسیار با کیفیت نیز استفاده کنید روی سطح دیوار به صورت بهینه تا پنج الی شش دوام می‌آورند و پس از آن نیاز به بازسازی و تجدید دیوار رنگ شده خواهد بود. وقتی که رنگ آمیزی دیوار را انجام می‌دهید، معمولاً هر دو سال نیاز به بازسازی خواهد داشت.

نگهداری رنگ و کاغذ دیواری

همانطور که قبلاً گفته شد وقتی برای دیوارها رنگ آمیزی را انتخاب می‌کنید، باید بدانید که آنها آسیب پذیرتر می‌باشند. اما نکته بسیار مهم این است که می‌توان به راحتی می‌توانید نقص کوچک رنگ دیوار را برطرف کرد.

با یک رنگ آمیزی بی دردسر و مجدد می‌توان ایرادات را به خوبی پوشاند. در واقع برای انجام دادن ترمیم سطحی خودتان نیز می‌توانید اقدام نمایید و برای این موارد کوچک نیاز به نقاش حرفه‌ای نخواهید داشت. این موضوع برای انتخاب رنگ و کاغذ دیواری می‌تواند شما را مصمم‌تر کند.

کاغذ دیواری‌ها امکان دارد که پاره شوند. حتی روی آنها اگر قطره آبی برخورد کند، موجب آسیب دیدن و پاره شدن آنها خواهد شد. چسباندن کاغذ دیواری‌های بلند شده و بادکرده دردسرساز خواهد بود، چه برسد به اینکه بخواهید کل کاغذ دیواری دیوار را عوض کنید.

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که ممکن است کاغذ دیواری که عوض شده است همخوانی لازم با نمونه‌های قبلی روی دیوار نداشته باشد. حتی اگر برای این مورد قبلاً فکرهایی کرده باشید و کاغذ دیواری اضافه نیز نگه داشتید، رنگ این کاغذ دیواری با کاغذ دیواری که بر روی دیوار مانده و کمرنگ شده است، برابری نخواهد کرد.

رنگ و کاغذ دیواری

کاربرد رنگ و کاغذ دیواری

کاغذ دیواری تنها برای اتاق‌هایی در منزل شما مناسب‌تر به نظر خواهند آمد. استفاده از کاغذ دیواری روی دیوار آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی منطقی نخواهد بود. اگر برای محیط‌های مرطوب کاغذ دیواری انتخاب شود، موجب خواهد شد که زودتر آسیب ببینند و عمر آنها کوتاه‌تر شود. همچنین در این محیط‌ها کاغذ دیواری کپک می‌زند و یا از روی دیوار بلند می‌شود.

اتاق خواب، اتاق پذیرایی و ناهارخوری برای استفاده از کاغذ دیواری انتخاب مناسب‌ترین می‌باشند. در صورتی که در مناطق ساحلی و مرطوب با آب و هوای شرجی زندگی می‌کنید، پیشنهاد می‌شود که برای استفاده و انتخاب کاغذ دیواری برای دیوار منزل خود کمی بیشتر فکر کنید و یا از رنگ و کاغذ دیواری به صورت ترکیبی استفاده نمایید.

حتما بخوانید:   راهنمای رنگ زدن کاغذ دیواری | آیا میتوان کاغذ دیواری را رنگ زد؟

اما رنگ برای دیوارها را در هر فضایی می‌توانید استفاده کنید. یکی از دلایل استفاده بیشتر از رنگ این است که در برابر رطوبت مقاومت بیشتری دارند. به خصوص در صورتی که از رنگ‌های مقاوم و مخصوص در مقابل رطوبت استفاده نمایید.

رنگ‌های گوناگون برای انواع شرایط آب و هوایی ساخته شده و در دسترس افراد وجود دارد که می‌توانند با توجه به منطقه اقامت و شرایط زندگی خود از آنها استفاده کنند.

زمان آماده‌سازی رنگ و کاغذ دیواری

در مواقعی که می‌خواهید برای دیوار منزل از رنگ و کاغذ دیواری استفاده کنید، باید دیوارها را آماده سازی نمایید، اما بهتر است بدانید که آماده سازی برای استفاده از کاغذ دیواری و نصب آن طولانی‌تر و زمان برتر خواهد بود. چون نقص‌ها و آسیب‌های دیوار در زیر کاغذ دیواری بیشتر خود را نشان می‌دهد. فرورفتگی و برجستگی دیوار در قسمت زیر کاغذ دیواری با طرح زیبای آن پوشانده نمی‌شود.

اما برای اینکه دیوار را رنگ آمیزی کنید، برای پوشاندن نقشه‌های احتمالی دیوارها نیاز به زمان کمتری خواهید داشت. در صورتی که دیوار دارای کثیفی و لک است، می‌توانید بدون نیاز به آماده سازی با رنگ کردن و پوشاندن آنها را برطرف نمایید.

ظاهر دیوارها

همه رنگ‌ها را نمی‌توانید با یکدیگر ترکیب نموده و ظاهر مناسبی به دست آورید. مخلوط کردن رنگ‌ها برای دستیابی به طرح و ساختار نو به صورت تصادفی بدون داشتن طرح درست، ظاهر نامناسب و قناس به دیوار منزل می‌دهد. بنابراین نمی‌توان از گزینه‌های زیادی برای رنگ دیوارها استفاده کرد. ایجاد شکل و طرح‌های متنوع با استفاده از رنگ محدود و زمان بر می‌باشد.

اما با توجه به اینکه در چاپ کاغذهای دیواری دیجیتال پیشرفت چشم گیری وجود دارد، تنوع زیادی برای انتخاب خواهید داشت. با استفاده از کاغذ دیواری می‌توان رنگ‌ها، بافت‌ها و طرح‌های بی‌شماری را تجربه نمایید که هرگز با رنگ کردن دیوار منزل نمی‌توانید به آنها دست یابید.

سفارشی سازی و زیبایی شناسی رنگ و کاغذ دیواری

رنگ و کاغذ دیواری را می‌توان به روش‌های موثری برای بیشتر کردن جذابیت منازل استفاده کرد. از کاغذ دیواری طرح‌دار که دارای زرق و برق زیادی هستند و از رنگ‌های بافت‌دار برای ایجاد پس زمینه‌های جذاب مبلمان خود می‌توانید استفاده نمایید. بنابراین رنگ و کاغذ دیواری از لحاظ زیباشناسی در یک سطح هستند و هر کدام از آنها قادر هستند که جذابیت خاص را ایجاد نمایند.

حتما بخوانید:   مجوز بازسازی و پروانه بازسازی ملک چیست؟

پاک کردن رنگ و کاغذ دیواری

پاک کردن رنگ از روی دیوارها یکی از فرایندهای پیچیده و زمانبر خواهد بود. این فرایند بعد از کندن و تراشیدن رنگ قدیمی و پس از آن سمباده زدن دیوار انجام می‌شود. پس از صاف کردن دیوار می‌توانید رنگ آمیزی را شروع کنید. وقتی که رنگ آمیزی دیوار به پایان می‌رسد، تمیز کردن منزل بسیار زمان بر خواهد بود.

کاغذ دیواری‌هایی که روی دیوار هستند به سختی از دیوار جدا می‌شوند. اگر از کاغذهای دیواری معمولی استفاده شده باشد، باید تکه تکه آنها را تراشیده و از روی دیوار به صورت کامل بردارید. برای پاک کردن و حذف رنگ و کاغذ دیواری فرایند پیچیده و سختی وجود دارد. با این وجود با توجه به وضعیت دیوار زمان و سختی حذف رنگ در مقایسه با کاغذ دیواری کمتر است.

انتخاب رنگ و کاغذ دیواری با توجه به نور فضا

برای انتخاب میان رنگ و کاغذ دیواری باید به میزان نور فضای مورد نظر نیز توجه نمایید. برای منازلی که کمتر نورگیر هستند، می‌توانید از رنگ‌ها استفاده کنید. به ویژه استفاده از رنگ‌های روغنی در این فضاها پیشنهاد می‌شود. رنگ‌هایی که دارای سطح براق هستند با انعکاس نور و بازتاب موجب روشنایی بیشتر منزل خواهند شد. کاغذ دیواری‌ها سطح مات و کدری دارند، به همین دلیل موجب می‌شود که فضای داخلی تاریک‌تر و کم نورتر به نظر آید. البته اخیراً کاغذ دیواری‌هایی با سطح براق نیز طراحی و تولید شده است و در بازار وجود دارد که می‌تواند برای فضاهای کم نور و کوچک گزینه ایده‌آلی باشد.

سخن تکمیلی

یکی از بحث‌های چالش برانگیز در دیزاین و طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب بهترین مورد از بین رنگ و کاغذ دیواری می‌باشد. در هنگام انتخاب بهترین گزینه باید مواردی مانند سلیقه، بودجه، طراحی داخلی منزل و… توجه نمایید. البته در برخی مواقع توجه کردن تنها به سلیقه کفایت نخواهد کرد و باید از مزایا و معایب و کاغذ دیواری اطلاعات کامل داشته باشید و ویژگی‌های هر کدام از آنها را بدانید. به این ترتیب می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین انتخاب را از بین آنها داشته باشید. در برخی مواقع لازم است که با کارشناسان در این زمینه مشورت نمایید.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

انتخاب بهترین گزینه از بین رنگ و کاغذ دیواری برای دیوار

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

انتخاب مناسب از بین رنگ و کاغذ دیواری برای دیواره منزل

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x