تعمیرات ساختمان

مزایا و معایب استفاده از کابینت ممبران در بازسازی

شماره تلفن نمایندگی تعمیرت یخچال، تلویزیون 021

کابینت ممبران در حقیقت همان کابینت ام دی اف می‌باشد که از خرده چوب‌های طبیعی درست می‌شود و بر اساس کابینت ممبران ایرانی پسند بوده و در منازل افراد ایرانی بسیار کاربرد دارد. کابینت ممبران بیشتر در آشپزخانه‌های کلاسیک اجرا می‌شود. اگر می‌خواهید در آشپزخانه خود تغییراتی دهید، پیشنهاد می‌شود که در بازسازی از کابینت ممبران استفاده نمایید. جزئیات و تزیینات روی کابینت ممبران نمایان خواهد بود.

ساخت کابینت ممبران

در هنگام ساخت کابینت ممبران باید رنگ آن با توجه به چیدمان داخل منزل انتخاب شود. بیشتر افراد رنگ‌هایی را می‌پسندند که در خانه‌های کلاسیک بتوانند از آنها استفاده کنند. نمونه‌های زیادی از کابینت ممبران وجود دارد که به بهترین شکل می‌توانید آنها را اجرا نمایید.

از فواید مهم کابینت ممبران وجود تنوع رنگبندی آنها می‌باشد. کابینت سازان ‌کابینت‌های ممبران را به صورت زیبایی می‌سازند. ماندگاری این کابینت‌ها در مقایسه با متریال‌های دیگر بیشتر است. خرید و ساخت کابینت چوبی برای افراد به صرفه نیست. به همین علت کابینت ممبران جایگزین مناسبی خواهد بود. اصالت چوب را متریال‌های دیگر ندارند، ولی باید استفاده از آن حتماً با دقت زیاد انجام شود.

کابینت ممبران

نقش و نگار روی کابینت ممبران

با توجه به اینکه روی کابینت ممبران برجستگی و تو رفتگی وجود دارد، باید نظافت آن را به صورت مرتب و هر چند روز یکبار انجام داد. نقش و نگارهای روی کابینت‌های کلاسیک موجب می‌شود که زیبایی آنها دوچندان شود. در مواقعی که در خانه‌ها وسعت به اندازه کافی وجود دارد، برای طراحی می‌توان از این کابینت استفاده کرد.

اما اگر می‌خواهید تغییرات بیشتری در آشپزخانه خود داشته باشید، باید از رنگ‌های متنوع کابینت ممبران استفاده کنید. در برخی مواقع دیده می‌شود که کابینت سازان رنگ‌های متنوعی را برای آن برمی‌گزینند و به این ترتیب تنوع در منزل بیشتر مشاهده خواهد شد.

زیبایی خانه با کابینت ممبران

در زمان گذشته کابینت‌ها به این صورت وجود نداشتند. کابینت‌ها بیشتر به شکل گنجه‌هایی بودند که داخل آنها وسایل بسیار کمی جا می‌شد و روی آنها تزیینات خاصی وجود نداشت. با گذشت زمان و افزایش نیاز افراد تولید و عرضه کابینت‌ها بیشتر شد و تولیدی‌ها و کارخانه‌های بزرگ به وجود آمدند.

حتما بخوانید:   بازسازی خانه دوبلکس با هزینه ای بسیار مناسب | اصول بازسازی ویلاهای دوبلکس

در این مسیر با کسب تجارب هر کدام فعالیت حرفه‌ای خود را انجام می‌دادند و به این ترتیب در اکثر منازل کابینت‌ها با توجه به نیاز افراد انتخاب و اجرا می‌شدند. در کنار کابینت سازی، طراحان حرفه‌ای ایده‌های جالبی داشتند که آنها را به کار می‌بردند.

استفاده از کابینت ممبران

کابینت منبران در دو حالت براق و مات در بازار وجود دارد. بسیاری از افراد دارای سلیقه‌های مشابه نیستند و برای هر دو نوع کابینت طرفداران خاصی وجود دارند. برای همین تولید کنندگان و استادکاران کابینت این محصول را در بازار به صورت متنوع عرضه می‌کنند تا همه افراد بتوانند در دکوراسیون منزل خود از آنها استفاده کنند.

در نوع مات کابینت ممبران از روکش پی‌وی‌سی که ضخامت کمی دارد، استفاده می‌شود. در کابینت ممبران که از نوع براق هستند، روکش ضخیم روی کابینت قرار می‌گیرد و روکش‌ها با یکدیگر متفاوت هستند.

مراحل نصب کابینت ممبران

اولین مرحله این است که روی دیوارها علامت گذاری شود. این مرحله بسیار حائز اهمیت می‌باشد و  این علامت گذاری‌ها برای نصب اتصالات می‌باشد که افراد بتوانند کابینت‌ها را در جایی که علامت زده شده است به صورت مناسب نصب کنند. این کار به ظرافت زیادی نیاز دارد و اگر اشتباه جزئی نیز انجام شود، موجب خواهد شد که کابینت‌ها در هنگام نصب شدن به حالت نامنظم در کنار هم قرار بگیرند.

در این مرحله نصاب‌های حرفه‌ای اندازه‌های دقیق را روی دیوار مورد نظر علامت گذاری می‌کنند و روی دیوار خطوط صاف اجرا می‌کنند.

این کار موجب می‌گردد که نمای آشپزخانه منظم‌تر و زیباتر به نظر آید. هرچه نصب و طراحی کابینت ممبران منظم‌تر باشد، فضای آشپزخانه و منزل متفاوت‌تر خواهد بود. به همین علت افرادی را باید انتخاب کنید که دارای دقت و نظم بالایی باشد.

نصب کابینت ممبران با اتصالات

نصب کابینت ممبران دارای دو مرحله می‌باشد. در اولین مرحله کابینت زمینی نصب می‌شود و سپس باید کابینت‌های بالایی و دیواری نصب گردند. برای کابینت زمینی روی زمین پایه‌ها قرار دارند و حتماً باید دقت شود که سطح مورد نظر تراز باشد و ناهمواری نداشته باشد. در نصب کابینت ممبران این موضوع بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

معمولاً در مواقعی که اختلاف سطح میلیمتری وجود داشت، پایه‌های زیر کابینت چرخانده شده و تراز می‌شوند. کابینت‌های بالایی چون در ارتفاع قرار می‌گیرند و وزن زیادی را تحمل می‌کنند، باید اتصالات آنها محکم‌تر باشد.

حتما بخوانید:   مجوز بازسازی و پروانه بازسازی ملک چیست؟

کابینت ممبران

نصب روکابینتی

در این مرحله نصب رو کابینتی یا پیشخوان آشپزخانه انجام می‌شود. برای این محصول جنس‌های گوناگونی در بازار وجود دارد که با توجه به نیاز باید به صورت مناسب انتخاب شود. در هر حال باید دقت داشت که اندازه‌گیری به صورت دقیق انجام شود تا برش‌هایی که روی رو کابینتی انجام می‌گردد، به صورت کامل کابینت را پوشش دهد. چنانچه رو کابینتی با پیچ به کابینت پایینی متصل می‌گردد، حتماً باید آنها به صورت محکم بسته شوند تا ماندگاری و مقاومت آنها بیشتر باشد.

نصب اتصالات و لولا ریل کابینت ممبران

در این مرحله باید اتصالات و لولاهای درب کابینت گذاشته شود. برای کشوهای کابینت ممبران باید ریل مناسب مورد استفاده قرار بگیرد. به کیفیت این ریل‌ها توجه داشته باشید تا در هنگام باز و بسته کردن با مشکل مواجه نشوید. پیشنهاد می‌شود که محصولات خود را از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید. همچنین امکان دارد که کابینت سازان این محصولات را به شما عرضه کنند.

نصب دستگیره، درب، کشو، طبقات کابینت ممبران

وقتی که اتصالات لوله‌ها و ریل‌ها انجام شد، در ابتدا باید طبقه‌ها و قفسه‌های کابینت ممبران قرار داده شود. چنانچه کشو به صورت صحیح باز و بسته نمی‌شود، باید مجدداً اتصالات آن را مورد بازبینی قرار داده و مشکل به وجود آمده را برطرف کرد. پس از آن باید اتصالات بدنه، لولا و درب کابینت ممبران را وصل کرد. سپس دستگیره روی درب کابینت‌ها نصب خواهند شد.

مزایای کابینت ممبران

  • تمیزکاری کابینت ممبران آسان و راحت می‌باشد.
  • در انواع مدل‌ها و طرح‌های مختلف قابل سفارش است.
  • رنگ بندی کابینت ممبران متنوع می‌باشد.
  • در برابر رطوبت مقاوم و با دوام است.
  • قیمت آن به صرفه می‌باشد.

معایب کابینت ممبران

هرچند که کابینت ممبران با قیمت مناسب و قابلیت اجرا از جمله پر طرفدارترین کابینت‌ها است، اما این کابینت معایبی نیز دارد که کم اهمیت نیستند. از مهم‌ترین معایب کابینت ممبران می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • یکی از مهمترین معایب کابینت ممبران این است که حتماً باید در اجرای آن از متریال با کیفیت استفاده شود. در غیر این صورت روکش پی‌وی‌سی به مرور زمان برآمده خواهد شد. همچنین اگر نصاب تبحر کافی نداشته باشد. نتیجه کار جذاب و زیبا نخواهد بود.
  • در صورتی که طرح‌های بسیار ظریف اجرا شود، روکش پی‌وی‌سی روی کار به زیبایی نمی‌شیند و در نتیجه کابینت جذاب و زیبا نخواهد بود.
  • بر اساس کیفیتی که روکش پی‌وی‌سی دارد امکان دارد که تابش زیاد نور آفتاب موجب رنگ پریدگی آن گردد. همچنین نور آفتاب موجب می‌شود که چسبندگی چسب روکش قدرت کافی خود را نداشته باشد.
  • در صورتی که هر جسم تیزی به روکش کابینت ممبران برخورد کند موجب آسیب دیدگی آن خواهد شد. در این حالت رطوبت به مغزی ام دی اف نفوذ خواهد کرد.
  • انجام تعمیرات کابینت ممبران راحت نخواهد بود اگر به دلایل مختلفی برای نمونه یکی از درب این کابینت‌ها دچار مشکل شود پیدا کردن همان رنگی که استفاده شده است یا کاری با همان طراحی آسان نخواهد بود و امکان دارد که در این مواقع مجبور شوید که قسمت زیادی از کابینت خود را عوض نمایید.
حتما بخوانید:   انواع عایق های رطوبتی در صنعت ساختمان | کاربرد انواع عایق رطوبتی

قیمت کابینت ممبران

همانطور که گفته شد قیمت کابینت ممبران بر اساس متریالی که مورد استفاده قرار می‌گیرد و کیفیت آنها متفاوت خواهد بود. همچنین تعداد و نوع ابزارهایی که روی کابینت منبران اجرا شده است موجب خواهد شد که قیمت آن بیشتر شود. برای کابینت ممبران ساده قیمت‌ها از سه میلیون تومان آغاز می‌گردد و با توجه به طراحی و کیفیت تا شش میلیون تومان افزایش می‌یابد.

چنانچه می‌خواهید منزل خود را بازسازی کنید یا کابینت جدیدی برای آشپزخانه خود بسازید، حتماً با کارشناسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند مشورت کرده و از آنها راهنمایی بخواهید. در این صورت آنها با توجه به دکوراسیون منزل شما بهترین کابینت با بهترین سبک را پیشنهاد خواهند داد. با توجه به اینکه کابینت ممبران جایگزینی مناسب و ارزان برای کابینت چوبی است، باید توجه کنید که در بازار انواع متریال‌های آن وجود دارد. بنابراین باید با انواع آن آشنایی داشته باشید تا بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

کابینت ممبران

سخن تکمیلی

از بخش‌های بسیار مهم منزل چه از نظر زیبایی و چه از نظر کاربردی آشپزخانه می‌باشد که در زیبایی کل منزل بسیار تأثیرگذار می‌باشد. آشپزخانه مکانی می‌باشد که بیشتر کارهای خانه در این مکان انجام می‌شود. کابینت آشپزخانه ممکن است که جنس‌های گوناگونی داشته باشد که هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند.

کابینت ممبران نیز یکی از انواع کابینت‌ها است که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مزایا و معایب ویژه خود را دارد. از جمله مزایای این کابینت می‌توان به این مورد اشاره کرد که ساخت و طراحی کابینت کلاسیک و مدرن با این جنس امکان‌پذیر خواهد بود. کابینت ممبران در اکثر مواقع برای طرح‌های کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما می‌توان برای کارهای مدرن نیز از آن استفاده کرد.

پشتیبانی و نمایندگی تعمیرات دوو

31

مزایا و معایب استفاده از کابینت ممبران در بازسازی

امتیاز سردبیر

مجموع امتیازات

بررسی ویژگیهای کابینت ممبران

امتیاز کاربر: اولین نفر باشید !

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
نظرتان چیست؟
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم... با ما به اشتراک بگذارید...x